سینما فیلم‌سازی

۲۰ ایده کسب و کار سینما – قسمت دوم

در قسمت اول این مطلب ۱۰ ایده کسب و کار سینما را به شما معرفی کردیم. حال نوبت به معرفی ۱۰ تای بعد رسیده. با ما همراه شوید.

۱۱. راه‌اندازی بلاگ نقد و بررسی فیلم

اگر دانش کافی برای نقد و بررسی فیلم و قلم خوبی برای نوشتن دارید، نوشتن بلاگ می‌تواند راه حل خوب دیگری برای کسب درآمد باشد. برای آنکه جذابیت بلاگ خود را بیشتر کنید می‌توانید از پشت‌صحنه فیلم‌ها، هنرپیشه‌هایی که معرفی خواهند شد و مصاحبه با ستاره‌های معروف فیلم‌ها نیز به آن اضافه کنید.

۱۲. استعدادیاب شوید

همیشه که نباید برای کسب درآمد در خودتان دنبال استعداد باشید، کافی‌ست کمی هم به دیگران توجه کنید و هنرمندان، کارگردانان و بازیگران جواب را پیدا کنید و آنها را به اهل فن معرفی کنید.

۱۳. برنامه‌های سینمایی راه‌اندازی کنید

این یک ایده دیگر برای راه‌اندازی یک کسب و کار سینما و کسب درآمد از  صنعت فیلم است. می‌توانید سالانه برنامه‌هایی برای انتخاب بهترین فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی یا سینمایی راه‌اندازه کنید. نمایش‌هایی ترتیب دهید و جوایزی را نیز به آن اختصاص دهید.

این کار نیاز به سرمایه‌گذاری اولیه زیادی است اما در صورت موفقیت بازگشت سرمایه خوبی به همراه خواهد داشت.

۱۴. یک سایت دانلود فیلم راه‌اندازی کنید

آیا می‌دانید که می‌توانید حق انحصاری انتشار فیلم و سریال‌ها را به طور آنلاین به خودتان اختصاص دهید؟ فقط کافی‌ست فرهنگ کپی‌رایت و احترام به آن در جامعه جایگاه بهتری پیدا کند. در این صورت شما هم ‌می‌توانید مانند NetFlix یا IrokoTV و سایرین از انتشار آنلاین فیلم‌ها به کسب درآمد دست یابید.

۱۵. کسب و کار اجاره فیلم راه‌اندازی کنید

البته این کسب و کار این روزها رونق کمتری دارد؛ دنیای دیجیتال جای فیلم‌ها و سی‌دی‌ها را پر کرده است.

۱۶. یک برنامه تلویزیونی راه‌اندازی کنید

همه آنچه برای این کار نیاز دارید یک گروه تهیه کننده است. یک زمان را از صداوسیما خریداری می‌کنید و برنامه تلویزیونی خود را راه‌اندازی می‌کنید. هرچه به محبوبیت بیشتری دست پیدا کنید، درآمد بیشتری کسب خواهید کرد.

نمونه‌های این برنامه‌ها را در تلویزیون ایران حتما دیده‌اید. اسپانسرها و تبلیغات میان برنامه‌ای حکایت از منابع درآمدی این کسب و کار دارد.

۱۷. پیشکار ادبی شوید

پیشکار ادبی وظیفه‌اش فروش فیلمنامه‌هاست. برای این منظور باید بتواند آنها را به تهیه‌کننده‌ها و شرکت‌های فیلمسازی نشان دهد و به فروش برساند.

۱۸. طراح لباس شوید

طراح لباس نقش بسیار مهمی در صنعت سینما و جلوه فیلم دارد. از انتخاب رنگ تا استایل، جنس و کیفیت پارچه‌ها و لباس‌هایی که در فیلم مورد استفاده قرار می‌گیرند، همه بر عهده طراح لباس است.

۱۹. طراح گریم شوید

طراح گریم بودن نیز یکی دیگر از راه‌های پردرآمد و پر از جذابیت در حوزه سینماست. نقش او در فیلم و جذابیت‌های بصری هنرپیشه‌ها غیرقابل انکار است.

۲۰. ویرایش‌گر فیلم شوید

اهمیت ویرایشگر فیلم در صنعت سینما راه هرگز نمی‌توان نادیده گرفت. نقش آنها زیباسازی نهایی فیلم است. یک ویرایشگر ماهر صحنه‌ها را با دقت انتهاب می‌کند و بهترین راه برای انتقال داستان فیلم را بر اساس آنچه مدنظر کارگردان است پیدا می‌کند.

17

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]