طراحی صنعتی طراحی محصول

طراحی اسباب بازی پیام‌رسان برای ارتباط والدین و کودکان

تاکی (Talkie) عروسکی مخملی است که توسط شرکت طراحی اسباب بازی توی‌میل (Toymail) ساخته شده و امکان صحبت کردن از راه دور را برای خانواده و دوستانِ کودک فراهم می‌کند. ارسال پیغام صوتی با تاکی‌های توی‌میل آسان است. والدینی که این عروسک‌ها را می‌خرند می‌توانند از طریق اپلیکیشن‌های توی‌میل (اندروید، آی او اس و کیندل) برای کودکان خود پیام ارسال کنند. همچنین وسیله مناسبی برای ارتباط برقرار کردن کودکان با یکدیگر است.

طراحی اسباب بازی پیغام‌رسان برای ارتباط والدین و کودکان

تاکی‌ها تنها دارای دو دکمه هستند. این نوع طراحی استفاده از آن را برای کودکان سه ساله نیز ممکن می‌سازد. یکی از ویژگی‌های محصول توی‌میل، امکان با خبر شدن از شرایط  و موقعیت کودک از راه دور، بدون نشاندن او پشت صفحه نمایشگر است.

این شرکت برای اولین محصول خود مسئله پیغام‌رسانی را انتخاب کرده است، زیرا حدود ۹۵ درصد از کودکان زیر ۱۰ سال گوشی موبایل به همراه ندارند و دلیل اصلی والدین آنها، نامناسب دانستن این وسیله برای فرزندانشان است. از طرف دیگر ۷۱ درصد از والدین معتقدند که ارتباط فرزندشان با خانواده و دوستان، هم از لحاظ اجتماعی و هم امنیت یک ویژگی محسوب می‌شود.

مطالب مرتبط:

تاکی‌ها علاوه بر پیغام‌رسانی، واکنش‌هایی مانند خندیدن یا خمیازه کشیدن دارند، ضمن اینکه امکان افزایش این موارد از طریق پرداخت اشتراک ماهانه به سایت شرکت وجود دارد. محتوای صوتی تاکی‌ها شامل اعلام برنامه زمان‌بندی نیز می‌شود. از این طریق می‌توان ساعت خواب یا انجام کارهای مختلف را از زبان عروسک به کوک یادآوری کرد.

در ادامه ویدئوی کوتاهی که برای معرفی این محصول تهیه شده است را تماشا کنید.

9

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]