طراحی صنعتی هنرهای تجسمی

مسابقه طراحی بسته بندی Young Package

مسابقه طراحی بسته بندی یانگ پکیج (Young Package)، در سال ۱۹۹۶ توسط شرکت مدل (Model) پایه‌گذاری و تاکنون هرساله برگزار شده است. این شرکت که مجموعه‌ای پیشرو در زمینه بسته‌ بندی است، حمایت از استعدادهای جوان در حوزه طراحی را بسیار مهم می‌داند. از این رو هرساله عرصه‌ای را برای شناسایی دانشجویان و دانش‌آموزان مستعد فراهم می‌کند.

مسابقه طراحی بسته بندی

امسال مسابقه طراحی بسته بندی یانگ پکیج (Young Package) با موضوع تبدیل بسته بندی به یک وسیله سرگرم‌کننده، برگزار می‌شود. از طراحان علاقه‌مند به شرکت در این رقابت خواسته شده تا با طراحی جعبه‌ای خلاقانه نشان دهند که بسته‌بندی می‌تواند علاوه بر محافظت، وسیله‌ای برای تفریح و سرگرمی باشد.

معیارهایی که برای قضاوت طرح‌ها در نظر گرفته شده شامل نوآوری و خلاقیت، کارایی، ملاحظات زیست‌محیطی، اصالت ایده و کیفیت ارائه است. این مسابقه در دو گروه حرفه‌ای (دانشجویان و طراحان زیر ۳۰ سال) و دانش‌آموزی (دوره متوسطه) برگزار می‌شود. از شرکت‌کنندگان خواسته شده تا با در نظر گرفتن تکنولوژی‌های روز، بسته بندی سرگرم‌کننده‌ای را طراحی کنند که طرح آن برای مخاطب غافلگیرکننده و جالب باشد.

جوایز

برندگان در مجموع ۲۸۰۰ یورو دریافت خواهند کرد و یکی از آنها برای گذراندن دوره کارآموزی سه هفته‌ای در مرکز نوآوری مدل ابالی (Model Obaly) انتخاب خواهد شد.

دانشجویان و طراحان زیر ۳۰ سال:

  • نفر اول: ۱۱۰۰ یورو
  • نفر دوم: ۳۷۰ یورو
  • نفر سوم: ۲۵۰ یورو

دانش‌آموزان:

  • نفر اول: ۸۰۰ یورو
  • نفر دوم: ۱۸۰ یورو
  • نفر سوم: ۱۱۰ یورو

مهلت ثبت‌نام در این مسابقه ۲۴ مارس ۲۰۱۷ (۵ فروردین ۹۶) است.

برای دریافت اطلاعات کامل و مطالعه شرایط مسابقه می‌توانید به سایت اصلی آن مراجعه کنید.

اگر به مسابقات طراحی علاقه‌مند هستید یادآور می‌شویم که برای شرکت در رقابت طراحی Jumpthegap و مسابقه طراحی خودرو میشلن ۲۰۱۸ همچنان زمان باقی است. همچنین خواندن مطلب «چگونه برنده مسابقات طراحی شویم» می‌تواند راهنمای خوبی برای شروع باشد.

برای آگاهی از دیگر رقابت‌های طراحی می‌توانید بخش رویدادها در سایت هزارویک بوم را دنبال کنید.

7

نظر بدهید

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]