معماری

۵ مرحله ساده برای بهبود پورتفولیو معماران

ورود به بازار کار برای معماران جوان چالش بزرگی است. رقبای زیادی وجود دارند، درنتیجه طراحان جوان باید توانایی اثبات و دفاع از مهارت‌های خود را مانند یک فرد حرفه‌ای داشته باشند. اولین قدم برای یافتن کار، داشتن یک پورتفولیو از نمونه پروژه‌هایی است که انجام داده‌اید. در این مطلب با ۵ مرحله ساده برای طراحی یا بهبود پورتفولیو معماران آشنا می‌شوید.

۵ مرحله ساده برای بهبود پورتفولیو معماران

معمولاً شرکت‌ها و کارفرمایان برای استخدام افراد، نمونه کارهای قبلی آنها را درخواست می‌کنند. اگر تا به حال پورتفولیو نداشته‌اید، یا قصد بهبود آن را دارید مراحل زیر کمک می‌کند تا نمونه خوبی از آن را برای خود طراحی کنید.

۱. ابتدا یک مجموعه از تصاویر و محتوای بصری از پروژه‌های قبلی خود تهیه کنید. این تصاویر می‌توانند شامل طراحی، اسکچ، دیاگرام و نقشه‌هایی باشند که مهارت شما را به عنوان یک معمار به خوبی نشان می‌دهند. به کیفیت بیشتر از کمیت اهمیت دهید. هدف از این کار نمایش خلاقانه‌ترین پروژه‌هایتان نیست اما باید استعدادهای شما را به خوبی نشان دهد.

۲. حالا نوبت تصمیم‌گیری در مورد نحوه ارائه آنها است. در حال حاضر پورتفولیوهای دیجیتالی بیشتر به کار برده می‌شوند، زیرا امکان ارسال سریع، ویرایش و به روز رسانی آسان برای آنها وجود دارد. توجه داشته باشید قالبی را انتخاب کنید که خوانایی خوبی دارد و امکان چاپ آن روی اندازه‌های مختلف کاغذ وجود داشته باشد.

مطالب مرتبط:

۳. یک الگو برای صفحات بسازید اما مراقب باشید که پس‌زمینه محتوای اصلی را تحت تأثیر قرار ندهد. می‌توانید از رنگ‌های اصلی برای برجسته کردن عناصر اصلی (طراحی، اسکچ، دیاگرام، نقشه‌) استفاده کنید. نیازی نیست که صفحات را از محتوا اشباع کنید. معمولاً ساده و در عین حال مؤثر بودن بهتر نتیجه می‌دهد.

۴. یک معمار حرفه‌ای کار خود را به صورت بصری نمایش می‌دهد، بنابراین از به کارگیری نوشته‌ و متن‌های زیاد اجتناب کنید. تصاویر باید خود گویای مهارت‌های شما باشند. مهارت‌هایی همچون طراحی با دست آزاد، طرح‌بندی، پرسپکتیو و عکاسی.

۵. یک جلد ساده برای ارائه پورتفولیو کافی است. می‌توانید صفحات اول را به شرح مختصری از رزومه و راه‌های ارتباطی‌تان مانند شماره تلفن یا ایمیل اختصاص دهید. اگر می‌خواهید کارتان منظم‌تر دیده شود یک فهرست یا راهنما برای آن تهیه کنید و در نهایت فایل را در قالب PDF ذخیره کنید. اکنون رزومه شما آماده ارسال است.

5

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]