طراحی صنعتی طراحی محصول

طراحی هوشمندانه گلدان برای مدیریت مصرف آب

استودیو لوریر (Studio Lorier)، فروشنده آنلاین محصولات سرامیکی، واقع در هلند است. این استودیو گلدانی را برای افراد پرمشغله طراحی کرده است که با مدیریت مصرف آب گیاه آنها را برای مدت طولانی سالم نگه می‌دارد. طرز کار این گلدان سرامیکی به صورتی است که برای مدت ۲۸ روز به گیاه آب می‌رساند. بعد از این مدت نیز نحوه قرارگیری گلدان، پر کردن مجدد آن را یادآوری می‌کند.

طراحی هوشمندانه گلدان برای مدیریت مصرف آب

این گلدان از سرامیک و با کیفیت بالا ساخته شده و دارای مخزنی است که خاک گیاه را برای مدت طولانی مرطوب نگه می‌دارد. قسمتی از مخزن داخلی با لایه ضد رطوبت پوشانده شده و آب را به تدریج به خاک منتقل می‌کند.

این مخزن در یک سمت گلدان قرار گرفته و در صورت پر بودن، تعادل آن را حفظ می‌کند. هنگامی که آب تمام می‌شود تعادل گلدان به هم خورده و به یک سمت کج می‌شود. در این حالت، ظاهر گلدان خالی بودن مخزن را نشان داده و نیاز به پر کردن مجدد را به صاحب گیاه یادآوری می‌کند.

مطالب مرتبط:

در زمانه‌ای که همه چیز به صورت خودکار درآمده، طراحی هوشمندانه این محصول نشان می‌دهد که کنترل هر چیزی لزوماً به گوشی هوشمند نیاز ندارد.

این گلدان در رنگ‌های متنوع، به صورت مات و براق عرضه می‌شود. طراحان این محصول در حال حاضر به دنبال جذب سرمایه برای تولید انبوه آن هستند.

در ادامه می‌توانید ویدئوی معرفی این گلدان را مشاهده کنید.

5

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]