گرافیک هنرهای تجسمی

Project Felix: یک اپلیکیشن بی‌نظیر در طراحی گرافیک

یکی از جدیدترین نرم افزارهای طراحی گرافیک، Project Felix، به تازگی معرفی شده است. این نرم افزار به شما این امکان را می‌دهد تا طرح دوبعدی خود را با مدلینگ سه بعدی انجام دهید.

Project Felix نرم افزار جدید و بی نظیر Adobe برای طراحان گرافیک، ابزارهای سه بعدی را برای طراحی‌های دوبعدی فراهم ساخته است. این ابزارها در Adobe MAX امسال که در سن‌دیه‌گو برگزار شد، به نمایش در آمد و وعده خلق تصاویر بسیار واقعی و طراحی آسان آنها به طراحان گرافیک داده شد.

اینک نرم افزار Project Felix در اختیار طراحان قرار گرفته است. فضای اپلیکیشن بسیار مشابه فوتوشاپ است و به طراح این امکان را می‌دهد تا بدون دانش خاصی از نرم افزار سه بعدی، با استفاده از ابزارهای دو و سه بعدی، به خلق آثار آبستره و جلوه‌های بصری بپردازد.

کاربران می‌توانند با مدل‌ها، جنس (شیشه، چوب، فلز و …) و عکس‌های زمینه سه بعدی که تحت لیسانس Adobe Stoke هستند، کار کنند و یا مدل‌ها و عکس‌های خود را از کتابخانه شخصی بارگذاری کنند. ابزارها و منو Felix به شما این امکان را می‌دهد تا مشخصات خاصی مانند جنس، نور کامل و زوایای دوربین را تعیین کنید. 

این کار با استفاده از یک الگوریتم پیشرفته به نام Adobe Sensei انجام می‌شود که اطمینان حاصل می‌کند زوایای نور و اصلاحات به درستی انجام شده‌اند. با استفاده از ابزارهای تنظیم نور در این نرم افزار می‌توانید نور و سایه‌های بسیار طبیعی در طراحی خود داشته باشید. 

تفسیر بلادرنگ در این نرم افزار به کاربران اجازه می‌دهد تا پیش نمایش کار خود را در حین ویرایش و قبل از بارگذاری در فوتوشاپ مشاهده کنند. شما می‌توانید هر مرحله از کار را ببینید و طراحی واقعی‌تری انجام دهید.

این نرم افزار قابل استفاده روی مک و ویندوز است. شما می‌توانید در یک تصویر مدل‌های مختلفی اعمال و از جنس‌های متفاوتی استفاده کنید. زمانی که یک تصویر زمینه برای طراحی خود انتخاب می‌کنید، Project Felix به طور خودکار سطح افقی را شناسایی می‌کند و خطوطی روی تصویر نمایان می‌شود که به شما کمک می‌کند شی طراحی شده را روی منظره و در جای مورد نظر قرار دهید. از ابزار Selection برای تغییر زاویه و مکان شئ استفاده کنید. خواهید دید که نور و انعکاس به طور خودکار تنظیم خواهند شد. 

 

 

22

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]