طراحی محصول

ایگلو، محصول سفالی که بدون نیاز به الکتریسیته محیط را گرم می‌کند

تلفیق طراحی با خلاقیت و نوآوری می‌تواند جذابیت زیادی در محصولات به وجود آورد. بعضی مواقع به کارگیری شیوه‌های سنتی و کهن در محصولات مدرن، طرحی به وجود می‌آورد که علاوه بر زیبایی و کارآیی، راه حل مناسبی برای مشکلات امروزی است. در ادامه با ایگلو (Egloo)، محصول سفالی که به همین شیوه طراحی شده است آشنا می‌شوید.

ایگلو، محصول سفالی که بدون نیاز به الکتریسیته محیط را گرم می‌کند

ایگلو نام وسیله‌ای است که تنها با استفاده از چند شمع، قدرت گرم کردن یک اتاق را دارد. طراحی این محصول به گونه‌ای است که گرمای حاصل از شمع‌ها، در محفظه دوجداره آن جمع شده و برای گرم کردن محیط به آرامی منتشر می‌شود. این وسیله دارای فضایی برای قرار گرفتن ۴ شمع است که زیر یک صفحه‌ فلزی مشبک جای می‌گیرند. روی آنها نیز با دو قطعه سفالی گنبدی شکل پوشانده می‌شود. بالای قطعه سفالی بزرگ‌تر، حفره‌ای است که موجب جریان پیدا کردن هوای گرم به درون محیط می‌شود.

سفال گرما را در خود نگه می‌دارد و به آرامی ساتع می‌کند. این ویژگی باعث می‌شود که حتی بعد از خاموش شدن شمع‌ها جریان هوای گرم ادامه داشته باشد. به گفته طراح ایگلو، مارکو زاگاریا (Marco Zagaria)، زمان گرم شدن این وسیله ۵ دقیقه است و می‌تواند یک اتاق به مساحت ۳۰ متر مربع را برای ۵ ساعت گرم نگه دارد. تنها پس از ۳۰ دقیقه دمای محیطی که ایگلو در آن قرار دارد بین ۲ تا ۳ درجه افزایش می‌یابد.

هزینه استفاده از این وسیله گرم‌کننده در ماه حدود ۳ دلار اعلام شده که در مقایسه با گرم‌کننده‌های برقی بسیار کمتر است. شکل و اندازه ایگلو به گونه‌ای طراحی شده است که به راحتی جابجا می‌شود و کاربر می‌تواند همه جا آن را کنار خود داشته باشد.

این محصول دست‌‌ساز ایتالیایی در رنگ‌های متنوع تولید می‌شود. به گفته طراح آن، ایگلو با این تفکر طراحی‌ شده است که در هر زمانی زیبا به نظر برسد، چه وقتی که مورد استفاده قرار می‌گیرد و چه زمانی که در قسمتی از اتاق به عنوان یک شیء جذاب به نمایش گذاشته می‌شود.

در ادامه تصاویر بیشتری از این محصول زیبا را مشاهده می‌کنید.

6

نظر بدهید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]