طراحی خودرو طراحی صنعتی طراحی محصول

دوچرخه هوشمند یونی‌ کورن، طراحی شده توسط برند SpeedX

علاقه‌مندان به دوچرخه‌سواری همیشه منتظر ابداعات جدید در این حوزه هستند. در سال‌های اخیر با توجه به برگزاری مسابقات متعدد، شناسایی استعدادها و شکل‌گیری استارت‌آپ‌ها، شاهد نوآوری‌های جذاب بوده‌ایم. از طرف دیگر برند‌های معتبر با سرمایه‌گذاری روی طراحی دوچرخه و به کارگیری تکنولوژی‌های روز، سعی کرده‌اند همگام با رقبای خود و حتی جلوتر از آنها پیش روند. طراحی دوچرخه هوشمند یونی‌کورن محصول چنین رویکردی است که در ادامه بیشتر با آن آشنا می‌شوید.

اسپید اکس (SpeedX) به تازگی از جدیدترین دوچرخه خود با نام یونی‌کورن (Unicorn) رونمایی کرده است. این دوچرخه دارای توان‌سنج داخلی و نمایشگر اطلاعات است که تمامی داده‌های مورد نیاز دوچرخه‌سوار را در لحظه به او نشان می‌دهد؛ اطلاعاتی مانند زمان، سرعت، کالری، مسافت، شیب، نقشه مسیر و وضعیت آب و هوا.

بدنه این دوچرخه هوشمند علاوه بر زیبایی، برای فراهم کردن بهترین شرایط رکاب‌زنی طراحی شده است. اسپیداکس بدنه یونی‌کورن را از تلفیق چهار ضریب مختلف کربن‌ ساخته و آن را به سیستم کنترل لرزش مجهز کرده است.

دوچرخه هوشمند

یونی‌کورن اولین دوچرخه‌ دارای توان‌سنج یکپارچه است. این ویژگی به کاربر اجازه می‌دهد تا همه داده‌ها را مانند یک دوچرخه‌سوار حرفه‌ای زیر نظر داشته باشد. همه این اطلاعات روی نمایشگر یک کامپیوتر کوچک به نام اسپیدفورس (SpeedForce) که روی فرمان تعبیه شده قابل مشاهده است. به گفته طراحان، اطلاعات این نمایشگر زیر نور مستقیم آفتاب نیز قابل خواندن هستند.

از آنجایی که علاقه‌مندان به تکنولوژی، محصولاتی که با گوشی‌های هوشمند در ارتباط نیستند را وسیله کاملی نمی‌دانند، طراحان یونی‌کورن این امکان را فراهم کرده‌اند تا تمام داده‌های مربوط به رکاب‌زنی دوچرخه‌سوار، روی گوشی هوشمند او دریافت شود.

علاوه بر عملکرد لمسی نمایشگر، اسپیدفورس دارای یک دکمه بدون سیم است که می‌توان آن را در هرجایی قرار داد و با فشردن آن، گزینه‌های قابل مشاهده نمایشگر را عوض کرد.

آخرین دوچرخه طراحی شده توسط اسپید اکس به نام لئوپاردو، مارس ۲۰۱۶ معرفی شد و به سرعت سرمایه زیادی را در سایت کیک استارتر جذب کرد. این بار نیز اسپیداکس موفق شد با ارائه یونی‌کورن ظرف مدت ۷۵ دقیقه سرمایه لازم برای تولید را به دست آورد.

در ادامه تصاویر بیشتری از این دوچرخه هوشمند زیبا را مشاهده می‌کنید.

5

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]