طراحی خودرو

رونمایی از خودرو آینده‌نگرانه BMW i در نمایشگاه CES 2017

امسال بی ام و با رونمایی از خودرو آینده‌نگرانه BMW i و ساختار درونی جذاب و متفاوت آن، در نمایشگاه CES دورنمای جدیدی از فرصت‌ها و چالش‌های موجود در زمینه وسایل نقلیه خودران را به نمایش گذاشت. ساختار درونی BMW i نشان می‌دهد که تعارضی میان شخصی‌سازی و اشتراک‌گذاری در خودروهای آینده وجود ندارد و می‌توان هر دو ویژگی را در کنار هم به کار گرفت.

بی ام و در نمایشگاه لوازم الکترونیکی لاس‌وگاس (CES)، نگاه خود به آینده صنعت اتومبیل‌سازی را در قالب محصولات به نمایش درآورد. یکی از این محصولات BMW i است؛ کانسپتی که آینده وسایل خودران و سبک زندگی بر مبنای ارتباطات را به تصویر می‌کشد.

آینده خودرو در فضای داخلی i BMW به گونه‌ای ترسیم شده است که سرنشینان به جای نشستن و نگاه کردن به روبرو، می‌توانند حین سفر کارهای خود را انجام دهند یا با سیستم هلوگرافیک خودرو تعامل داشته باشند. سیستم هدایت این خودرو بر اساس حالت رانندگی، تغییر می‌کند. در وضعیت خودران، نمایشگر و سیستم کنترل تغییر کرده و سرعت دادن، ترمز کردن و حرکتِ فرمان به حداقل می‌رسد.

یکی از قسمت‌های اصلی فضای داخلی i BMW رابط کاربری هلوگرافیک آن با نام هلو اکتیو تاچ (HoloActive Touch) است؛ نمایشگر اطلاعاتی که شبیه صفحات لمسی گوشی یا تبلت است اما نیازی به لمس صفحه ندارد بلکه کافی است به عناصر هلوگرافیکِ موجود اشاره شود. به این ترتیب به نظر می‌رسد فیلم‌های علمی و تخیلی هالیوود به واقعیت نزدیک شده‌اند.

یکی دیگر از ویژگی‌های این خودرو وجود پرده صدا (Sound Curtain) است. با این سیستم سرنشینان می‌توانند بدون اینکه مخل کار یکدیگر شوند، تفریحات جداگانه‌ای داشته باشند. یکی از آنها در محدوده صوتی خود فیلم تماشا می‌کند و دیگری به موسیقی مورد علاقه‌اش گوش می‌دهد.
با رونمایی از کانسپت BMW i، این شرکت خودروساز آلمانی آخرین تصور خود از آینده صنعت اتومبیل‌سازی را به نمایش درآورده است. امکان دارد مانند بیشتر کانسپت‌ها، بخش زیادی از این نوآوری‌ها هرگز به مرحله اجرا و تولید نرسند اما از آنجا که پروتوتایپ سیستم هلوگرافیکی BMW در نمایشگاه CES، عملکرد واقعی داشته است، به نظر می‌رسد که به زودی شاهد تولید و به کارگیری آن در محصولات BMW باشیم.
در ادامه می‌توانید تصاویر بیشتری از خودرو آینده‌نگرانه BMW i را مشاهده کنید.

3

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]