گرافیک هنرهای تجسمی

ده دلیل برای اینکه در سال ۲۰۱۷ گرافیست شوید

اگر همیشه به طراحی گرافیک علاقه داشته‌اید ولی در حال حاضر در این زمینه کار نمی‌کنید، سال ۲۰۱۷ می‌تواند سالی باشد که شما کار خود را تغییر می‌دهید و به سمت آنچه می‌خواهید حرکت می‌کنید.

قبل از هر کاری نگاهی به این مطلب بیاندازید. در اینجا ده دلیل بسیار خوب برای اینکه در سال ۲۰۱۷ گرافیست شوید به شما ارائه می‌دهیم.

۱. یادگیری یک کار روزانه خواهد بود

وقتی شما یک گرافیست هستید، کار شما هرگز از تغییر و پیشرفت جدا نخواهد بود. همیشه با چالش‌های جدیدی روبرو خواهید بود. همواره مشکلات تازه‌ای برای حل کردن خواهید داشت. گردباد نوآوری و اکتشاف در دنیای شما، هرگز متوقف نخواهد شد. در این میان اشتباه هم خواهید داشت. همه ما اشتباهاتی داریم. در واقع این اشتباهات هستند که باعث پیشرفت می‌شوند.

۲. همیشه درخواست طراحی وجود دارد

در عصر اتوماسیون، در حالی که همه ما همواره از اینکه روزی روبات‌ها جایگزین ما شوند در هراسیم، شما به عنوان یک گرافیست می‌توانید اطمینان داشته باشید که طراحی گرافیک همواره به تفکر و خلاقیت انسانی نیاز دارد. چیزی که هر برند و کمپانی به آن نیاز خواهد داشت یک طراح گرافیک است.

برای یک کارت تجاری ساده و کارهای چاپی، برای بسته‌بندی محصولات، وب‌سایت‌ها و تبلیغات، برای همه اینها به یک انسان با تفکر خلاق نیاز است.

۳. طراحی راه‌های شغلی بسیاری پیش پای شما قرار می‌دهد

شما می‌توانید به هر فضای کاری ارزش ببخشید و این منحصر به استودیو طراحی نمی‌شود. طراحی چیزی است که هیچ تجارتی بدون آن قادر به ادامه حیات نخواهد بود. اگر یک استودیو طراحی برای شما کافی نیست، به سراغ راه‌های و مسیرهای شغلی دیگری که طراحی پیش روی شما می‌گذارد بروید.

۴. طراحی مهارت شما در حل مشکلات را ارتقا می‌بخشد

خلاقیت یک عنصر حیاتی برای هر تجارت و کسب وکاری است. استیو جابز در جایی گفته است: «در DNA اپل چیزی هست که تکنولوژی به تنهایی برای آن کافی نیست. تکنولوژی با هنرهای انسانی، با بشریت ازدواج کرده است و همین باعث به دست آوردن نتایجی می‌شود که قلب ما شروع به نواختن می‌کند.»

به همین دلیل است که طراحی گرافیک قدرت حل مسائل را در شما ارتقا می‌بخشد. نه تنها به این دلیل که شما موارد و مشکلات زیادی را برای مشتری پشت سر می‌گذارید، بلکه برای اینکه تشویق می‌شوید به هدف بزرگتری بیاندیشید: طراحی شما چه چیزی را حل می‌کند؟ چگونه اهداف یک برند را به نمایش می‌گذارد؟

۵. شما از کار کردن به صورت گروهی لذت خواهید برد

کمتر پیش می‌آید طراحان گرافیک تنها باشند. آنها اغلب عضوی از یک گروه خلاق هستند و یا با مشتری خود همکاری نزدیکی دارند. شما در این حرفه با مردان تجارت، شرکت‌های بزرگ، مدیران برجسته و شرکت‌های تبلیغاتی و بسیاری دیگر کار خواهید کرد. یکی از رموز موفقیت شما به ارتباطات شما با افراد و شرکت‌ها مربوط خواهد شد. علاوه بر همه اینها، شما در برخورد با شخصیت‌های متفاوت مهارت خوبی کسب خواهید کرد.

۶. اغلب اوقات نیازی به لباس رسمی‌ نخواهید داشت

اگر لباس رسمی‌ و غیرراحت را دوست ندارید، خیالتان را راحت کنیم. طراحان گرافیک این روزها، راحت ترین پوشش را در محل کار خود دارند. تی شرت، جین و کفش راحت لباس مشترک اغلب طراحان گرافیک است. شما نمی‌توانید در لباسی که آرنج خود را به سختی در آن حرکت می‌دهید، خلاق باشید.

۷. مسیر شغلی شما قابل پیش بینی نیست

طراحی می‌تواند شما را به جاهایی ببرد که هرگز تصورش را هم نکرده‌اید. ممکن است یک استودیو آرام داشته باشید و یا دائم با مشتری‌های خود در حال سفر به دور دنیا باشید. هرگز نمی‌توانید پیش بینی کنید که طراحی شما را به کجا خواهد برد.

۸. می‌توانید طراحی خود را در شهر ببینید

چه حسی خواهید داشت وقتی طراحی‌تان را روی بیلبوردها ببینید؟ یا در یک مجله؟ حس رضایت از این شغل می‌تواند فوق‌العاده باشد. خلاقیت شماست که زیر نور خیابان‌ها می‌درخشد و تا همه آن را ببینند. هیچ چیزی قابل مقایسه با این حس نیست که می‌دانید طراحی شما قرار است الهام‌بخش افراد بسیاری باشد.

۹. نگاهتان به دنیا را تغییر خواهید داد

زمانی که به عنوان یک طراح گرافیک در خیابان قدم می‌زنید، همه چیز را از دید جدیدی می‌بینید. به این دلیل که شغل شما زندگی شما خواهد بود. هر چه می‌بینید و هر کاری که انجام می‌دهید الهام‌بخش شما خواهد بود. طراحی دید جدیدی برای شما به ارمغان می‌آورد و شما را تشویق می‌کند که بیرون بروید و چیزهای جدیدی کشف کنید.

از گالری‌های هنری و معماری تا لباس‌ها و جواهرات، زندگی شما سرشار از فکرهای خلاق خواهد بود.

۱۰. همه چیز در هر لحظه الهام‌بخش شما خواهد بود

طراحی همواره این حس را در شما ایجاد می‌کند که در حال خلاقیت و الهام گرفتن هستید. هرگز نمی‌دانید بهترین طرح‌ها از امروز به فردا چه تغییراتی خوهند کرد. نمی‌دانید چه چیزی در انتظار شماست. از همه محیط اطراف خود الهام خواهید گرفت. از تمام طراحی‌های داغ روز. و شغل شما همین است که همه چیز الهام‌بخش شما باشد.

70

3 دیدگاه

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]