بنا و نما دکوراسیون معماری

۱۰ نکته که پیش از رنگ کردن خانه باید دانست

از انتخاب رنگ مناسب تا آماده‌کردن و رنگ کردن خانه چه بیرون آن و چه سقف و دیوارهای داخلی خانه، مهم‌ترین و بهترین نکات را جمع‌آوری کرده‌ایم تا با شما در میان بگذاریم. با ما همراه شوید.

 ۱. طبیعت را در نظر بگیرید

۱۰ نکته برای رنگ کردن خانه

برای رنگ کردن خانه از قبل برنامه‌ریزی داشته باشید. این که چه فصلی را برای این کار انتخاب می‌کنید یک نکته کلیدی است؛ پس بهتر است شرایط آب و هوایی و تغییرات اقلیمی محیط زندگی خود را بشناسید.

فصلی از سال را انتخاب کنید که هوا خشک است؛ کمی باران یا رطوبت باعث می‌شود تا خشک شدن رنگ به زمان بیشتری نیاز داشته باشد و به علاوه این که ممکن است به خوبی به سطح دیوار رنگ شده نچسبد.

۲. کیفیت را فدای قیمت نکنید

رنگی که کیفیت بهتری داشته باشد یعنی این که در طی سال‌های متمادی به دفعات کمتری نیاز به رنگ کردن خانه پیدا خواهید کرد. بعلاوه این که پوشانندگی بهتری خواهد داشت.

تکنولوژی رنگ در سال‌های اخیر بطور چشم‌گیری پیشرفت کرده است و رنگ‌ها نسبت به گذشته ماندگاری بیشتری دارند.

این که بخواهید رنگ ارزان‌تر بخرید و کمی پول پس‌انداز کنید قطعا وسوسه‌انگیز است اما در نهایت افزون بر هزینه دوباره، زحمت رنگ کردن خانه و تمیزکردن آن را نیز دوباره باید متحمل شوید.

۳. سنباده و شست و شو

رنگ به دیوارهای کثیف یا زبر و ناهموار به خوبی نمی‌چسبد. بنابرین بهتر است که از تمیز و صاف بودن آنها اطمینان حاصل کنید. صبر کنید بعد از شست و شو دیوار به خوبی خشک شود بعد آن را سنباده بکشید. تا یک سطح صاف و آماده داشته باشید.

۴. رنگ به سطوح زنگ‌زده و پوسیده نمی‌چسبد

چوب پوسیده و مواد زنگ‌زده ارزش رنگ شدن ندارند، چرا که حتی پس از رنگ شدن هم از داخل به تخریب شدن خود ادامه می‌دهند.

در چنین شرایطی بهتر است چارچوب در را با چوب‌های تازه جایگزین کنید؛ اما اگر این اتفاق در قسمت‌های کوچکی از خانه یا در جایی که امکان تعویض و جایگزینی وجود ندارد رخ داده، می‌توانید از موادی مانند سفت کننده چوب استفاده کنید.

۵. از آستر استفاده کنید

بهترین کار همیشه این بوده که ابتدا یک آستر به سطح مورد نظر بزنید و بعد رنگ نهایی را استفاده کنید.

بیشتر رنگ‌هایی که با تکنولوژی‌های تازه ساخته می‌شوند آستری و رنگ را ترکیب کرده و به صورت یک محصول نهایی ارائه کرده‌اند. بدین‌ترتیب تعداد دفعاتی که باید رنگ کنید کمتر است؛ که البته بابت آن باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. هرچند که شاید در نهایت با هزینه خرید جداگانه رنگ و آستری برابری کند.

۶. قوطی‌های رنگ را ترکیب کنید

۱۰ نکته برای رنگ کردن خانه

اگر برای رنگ کردن خانه یا فضای مورد نظر به بیشتر از یک قوطی رنگ نیاز دارید، بهترین کار این است که هر تعداد رنگ مورد نیاز را خریداری کنید و آنها را در یک ظرف بزرگتر با هم مخلوط کنید. در این صورت می‌توانید مطمئن باشید رنگی که به سطح دیوارها می‌زنید از یکدستی لازم برخوردار است.

۷. از بالا به پایین رنگ کنید

شروع کار از بالا و ادامه دادن آن به سمت پایین به کنترل بهتر کار کمک می‌کند؛ در غیر این صورت مجبورید با جاذبه زمین دست و پنجه نرم کنید.

از چکه کردن رنگ نمی‌توان جلوگیری کرد اما این سبک رنگ کردن خانه به شما کمک می‌کند تا بهتر بتوانید آنها را کنترل و مدیریت کنید.

۸. در ظرف‌های رنگ را بخوبی ببندید

درست بستن درپوش ظرف‌های رنگ پس پایان هر روز کاری از خشک شدن آنها جلوگیری می‌کند. می‌توانید از یک پوشش پلاستیکی برای مطمئن شدن از بسته بودن درزهای آن، استفاده کنید.

۹. از سنگریزه استفاده کنید

ایوان و پله‌ها یا دیگر سطوح کف، اگر با رنگ تنها رنگ شوند ممکن است بیش از انداره صیقلی و لیز شوند، در چنین حالتی می‌توانید از دانه‌های ریز ماسه یا افزودنی‌های مناسب دیگر برای افزایش اصطکاک استفاده کنید.

۱۰. آماده‌سازی‌های لازم را انجام دهید

گاهی فراموش می‌شود که چقدر رنگ کردن خانه می‌تواند کثیف کاری به همراه داشته باشد. حتما پیش از شروع کار، روی درختچه‌ها، باغچه، وسایل خانه و غیره را به خوبی بپوشانید.

11

یک دیدگاه

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]