ابزارها طراحی صنعتی طراحی محصول

معرفی ۵۰ سایت مرجع طراحی صنعتی (بخش اول)

امروزه طیف وسیعی از محصولات، از پوشیدنی‌ها تا اینترنت اشیا به طراحی نیاز دارند. از آنجا که طراحی صنعتی فرایندی ذهنی است، اغلب طراحان به دنبال منبع الهام و یافتن ایده‌های جدید هستند. از این رو در این سری از مطالب با ۵۰ سایت مرجع طراحی صنعتی آشنا می‌شویم که منابع مناسبی برای یافتن ایده و اطلاع از خبرهای جدید در اختیارتان قرار می‌دهند.

۱. Core77

سایت مرجع طراحی صنعتی

اولین سایت مرجع طراحی صنعتی

سایت Core77 با ارائه مطالب متنوع و خبرهای حوزه طراحی صنعتی مخاطبان زیادی از سراسر جهان جذب کرده است. مطالب این سایت برای گروه‌های مختلف، از دانشجویان تا طراحان حرفه‌ای جذاب است و با داشتن بخش‌های متعدد از جمله، مقاله، فروم گفتگو و فهرست موقعیت‌های شغلی، بازدیدکنندگان سایت را به مشارکت و یادگیری ترغیب می‌کند.

۲. Yanko Design

سایت مرجع طراحی صنعتی

مجله آنلاین یانکو دیزاین (Yanko Design) خبرهای مربوط به برترین محصولات و ترندها در سطح جهان را پوشش می‌دهد. این سایت با بخش‌های متنوع از جمله طراحی محصول، تکنولوژی، خودرو، نورپردازی و روشنایی، جایگاه ویژه‌ای میان سایت‌های برتر طراحی صنعتی به دست آورده است.

۳. Fast Co. Design

سایت مرجع طراحی صنعتی

سایت فست کامپنی (Fast Company) بیشتر به دلیل ترغیب خوانندگان به گذر از شیوه‌های سنتی و روبرو شدن با آینده شهرت دارد. بخش طراحی صنعتی آن، Fast Co. Design، همین رویکرد را دنبال می‌کند. پوشش آخرین اخبار حوزه طراحی و نوآوری و همچنین امکان جستجو موضوعات در آرشیو مطالب، از ویژگی‌های این سایت است.

۴. Industrial Design Sandbox

نویسنده سایت سندباکس، جیسون موریس (Jason Morris)، استاد دانشگاه واشنگتن است. در این سایت می‌توانید مطالب مربوط به آموزش طراحی صنعتی، خلاقیت و نوآوری، طراحی وسایل نقلیه و طراحی دوچرخه را بخوانید.

۵. IDSA News & Info

انجمن طراحی صنعتی آمریکا (IDSA) یکی از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین مؤسسات برای عضویت طراحان حرفه‌ای است. مطالب این سایت در دو قالب ویدئو و مقاله ارائه می‌شوند و بیشتر اخبار مربوط به رویدادهای روز طراحی صنعتی را می‌توان از طریق آن دنبال کرد.

۶. DesignMind

سایت دیزاین مایند متعلق به شرکت طراحی فراگ دیزاین (Frog Design) است.  در این سایت مطالب مرتبط با طراحی، در چندین حوزه مختلف، از جمله ارتباطات، حمل و نقل و سلامت ارائه می‌شود.

۷. Cool Hunting

سایت مرجع طراحی صنعتی

در سایت کول هانتیگ می‌توانید فصل مشترکی از هنر، دیزاین، فرهنگ و تکنولوژی را در قالب ایده‌ها و محصولات مشاهده کنید. کول هانتیگ با مطالب روزانه، به معرفی آخرین اخبار و جدیدترین نوآوری‌ها در حوزه طراحی محصول و طراحی صنعتی می‌پردازد.

۸. Tuvie

سایت مرجع طراحی صنعتی

تووی، سایتی قوی و پربازدید است که با معرفی محصولات، گجت‌ها و تکنولوژی‌های آینده، جایگاه ویژه‌ای میان سایت‌های طراحی صنعتی دارد. فهرست این سایت که به بخش‌های متنوع تقسیم شده است، یافتن محصول یا موضوع مورد نظر را برای مخاطب آسان می‌کند.

۹. AutoCAD Insider

اتوکد، نرم‌افزاری قدرتمند در زمینه مدل‌سازی دوبعدی و سه‌بعدی است. هیدی هویتی (Heidi Hewitt)، مدیر بازاریابی و فنی اتوکد از طریق سایت اتوکد اینسایدر، مطالب آموزشی مرتبط با مدل‌سازی را در اختیار کاربران، شرکا و کارمندان این شرکت قرار می‌دهد. این سایت با آموزش نکات مفید در قالب ویدئو و مقاله، می‌تواند منبع خوبی برای طراحان جوان باشد.

۱۰. Industrial Design Served

احتمالا با سایت بی‌هانس (Behance) آشنا هستید؛ مرجعی آنلاین برای نمایش آثار خلاقانه طراحان. سایت Industrial Design Served نیز به بی‌هانس تعلق دارد و مرجعی برای نمایش آثار طراحان برجسته و پیشرو است. این سایت علاوه بر اینکه منبع خوبی برای ایده‌یابی و الهام گرفتن از طرح‌های حرفه‌ای است، فضای مناسبی برای یافتن طراحان با استعداد از سوی شرکت‌ها و مؤسسات است.

در این بخش با ۱۰ سایت مرجع طراحی صنعتی آشنا شدید. در مطالب بعد به معرفی ادامه این فهرست خواهیم پرداخت. اگر به این موضوع علاقه‌مند هستید پیشنهاد می‌کنیم که در روزهای آینده با هزارویک بوم همراه شوید.

  • معرفی ۵۰ سایت مفید برای طراحان صنعتی – بخش دوم
  • معرفی ۵۰ سایت مفید برای طراحان صنعتی – بخش سوم
  • معرفی ۵۰ سایت مفید برای طراحان صنعتی – بخش چهارم
  • معرفی ۵۰ سایت مفید برای طراحان صنعتی – بخش پنجم
22

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]