معماری

مسابقه طراحی و ایده‌پردازی برای مناطق پرجمعیت ۲۰۱۷ Dencity Competition

موسسه غیرانتفاعی شلتر گلوبال (Shelter Global) با تمرکز بر فراهم کردن  زندگی امن و پاک برای همه، در مورد ضرورت وجود سرپناه مناسب و تاثیر آن بر بهداشت، امنیت و سلامت آگاهی‌رسانی می‌کند. این موسسه از همه معماران، طراحان، مهندسین، دانشجویان و مؤسسات در سراسر جهان دعوت کرده است تا در مسابقه طراحی و ایده‌پردازی ۲۰۱۷ Dencity Competition شرکت کنند.

مسابقه طراحی و ایده‌پردازی برای مناطق پرجمعیت ۲۰۱۷ Dencity Competition

جمعیت جهان به سرعت در حال رشد است و همه کشورها با افزایش بی‌سابقه شهرنشینی روبرو هستند. شهرک‌ها به سرعت به شهر تبدیل شده و مناطق متراکم با مشکل مسکن روبرو می‌شوند. در چنین شرایطی مناطق پرجمعیت و نا امن شکل می‌گیرند. در حال حاضر بیش از یک بیلیون نفر در سراسر جهان در چنین مناطقی زندگی می‌کنند. این رقم به سرعت در حال رشد است و انتظار می‌رود تا سال ۲۰۳۰ به دو بیلیون برسد.

دیزاین همیشه نقش مهمی در خلق ایده برای آینده داشته است و اکنون بیش از پیش نیاز است که از این منظر به شهرها توجه شود. مناطق پرجمعیت و ناامن تقریباً بر همه جنبه‌های زندگی و اجتماع تأثیر می‌گذارند. هدف از برگزاری این مسابقه پرورش ایده‌هایی برای کنترل تراکم جمعیت در شهرهایی است که بدین منظور برنامه‌ریزی نشده‌اند. شرکت‌کنندگان باید این نکته را در نظر بگیرند که چطور طراحی می‌تواند جوامع را قدرتمند کرده و آنها را برای آینده آماده سازد. امسال تمرکز مسابقه بر بهبود شرایط زندگی در محیط شهری است. محدودیتی در مورد مکان، نقشه و اندازه وجود ندارد. پروژه‌ها باید بر اساس موقعیت شهری واقعی و یا یک کانسپت کلی باشند. هدف این است که با کاهش محدودیت‌ها و داشتن آزادی بیشتر، طراحان به خلاقانه‌ترین روش‌های ممکن بیندیشند.

نحوه شرکت در مسابقه

نمایش طرح‌ها باید در دو صفحه افقی ۲۴ در ۴۸ اینچ و با کیفیت dpi ۱۵۰ باشد. می‌توانید طرح، نقشه، رندر، عکس یا هر چیز دیگری که به تصویرسازی ایده‌تان کمک می‌کند را به صفحات اضافه کنید. ID شرکت‌کنندگان که هنگام ثبت‌نام در اختیار آنها قرار می‌گیرد باید در قسمت بالا و سمت راست هر دو صفحه درج شود.

فایل توضیحات: متنی شامل ۷۵۰ تا ۱۵۰۰ کلمه در صفحه‌ای به ابعاد ۸.۵ در ۱۱ اینچ و با فرمت doc به زبان انگلیسی که شرحی از طرح پروژه‌تان باشد. ID شرکت‌کنندگان باید در قسمت بالا و سمت راست این صفحه نیز درج شود.

بیوگرافی گروه: این قسمت شامل بیوگرافی تمام اعضای گروه می‌شود. می‌توانید از هر فرمت متنی استفاده کنید. در بخش باید نام و توضیح مختصری در مورد سابقه او را در قالب یک پاراگراف شرح دهید. همچنین حرفه، ایمیل، آدرس، تلفن و ID مسابقه او را ذکر کنید. هر گروه می‌تواند حداکثر شامل ۴ عضو باشد.

هزینه ثبت‌نام زودهنگام در این مسابقه ۵۵ دلار و ثبت‌نام بعد از این مهلت ۸۰ دلار است.

بعد از ثبت‌نام در سایت شماره‌ای اختصاصی برای شما ارسال خواهد شد. داشتن این شماره برای ارسال طرح‌ها لازم است.

جوایز

نفر اول: ۳۰۰۰ دلار

نفر دوم: ۱۵۰۰ دلار

نفر سوم: ۷۵۰ دلار

تاریخ‌های مهم

مهلت ثبت‌نام زودهنگام: ۱۳ مارس ۲۰۱۷ (۲۴ اسفند ۹۵)

مهلت ثبت‌نام: ۲۴ آوریل ۲۰۱۷ (۴ اردیبهشت ۹۶)

برای دریافت اطلاعات بیشتر و آگاهی از شرایط کامل مسابقه طراحی و ایده‌پردازی ۲۰۱۷ Dencity Competition می‌توانید به سایت shelterglobal مراجعه کنید. همچنین برای ثبت‌نام و ارسال طرح‌ها به صفحه ثبت‌نام بروید.

اگر علاقه‌مند به شرکت در رقابت‌های طراحی هستید می‌توانید برای دریافت خبرهای بیشتر و اطلاع از مسابقات به صفحه رویدادها در سایت هزارویک بوم مراجعه کنید.

10

نظر بدهید

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]