ابزارها طراحی صنعتی طراحی محصول

معرفی ۵۰ سایت مفید برای طراحان صنعتی (بخش دوم)

همان‌طور که پیش از این خواندید، در این سری مطالب قصد داریم شما را با سایت‌هایی آشنا کنیم که منبع مناسبی برای یافتن ایده، اطلاع از خبرهای جدید، خواندن مصاحبه طراحان حرفه‌ای و به طور کلی مطالب مرتبط با حوزه طراحی صنعتی هستند. دنبال کردن این سایت‌ها برای اغلب طراحان صنعتی جذاب است و آنها را از اخبار روز مطلع می‌کند. از این رو در ادامه با ۱۰ سایت دیگر در این زمینه آشنا می‌شویم.

  • معرفی ۵۰ سایت مفید برای طراحان صنعتی – بخش اول

۱۱. Realise Product Design Blog

سایت مفید برای طراحان صنعتی

 

در این سایت مطالب کارشناسی شده در مورد طراحی محصول نوشته می‌شود و به کسب و کارها در مورد بهره‌گیری از دیزاین ماهرانه کمک می‌کند. در سایت  Realise می‌توانید مطالب روز، خبرها، ترندها، توصیه‌ها و مطالب مرتبط با نوآوری را دنبال کنید.

۱۲. Car Body Design

سایت مفید برای طراحان صنعتی

سایتی برای مهندسان، طراحان، دانشجویان و علاقه‌مندان به طراحی خودرو که دارای مقالات، بخش اسکچینگ، آموزش طراحی و خبرهای مرتبط با دیزاین خودرو است. این سایت با داشتن بخش راهنما، پیوند به استودیوهای طراحی و آموزش‌های طراحی محصول به سایتی محبوب بین طراحان صنعتی و طراحان خودرو تبدیل شده است.

۱۳. Design Juices

سایتی با نویسندگی بهترین طراحان و هنرمندان که منبع مناسبی برای ایده‌یابی طراحان صنعتی است. در این سایت می‌توانید مصاحبه با طراحان بزرگ را بخوانید و از تجربیات آنها بیاموزید. همچنین در بخش طراحی محصول این سایت، اطلاعات مفیدی برای طراحان وجود دارد.  

۱۴. Seymourpowell Journal

سیمور پاول (Seymourpowell) شرکتی پیشرو در زمینه خلاقیت و طراحی است. نشریه آنلاین این شرکت فضایی برای انتشار مقاله‌هایی در رابطه با استراتژی، تحقیقات، روند طراحی، طراحی پایدار و موضوعات متعدد دیگر است.

۱۵. RISD Industrial Design Blog

مدرسه طراحی رودآیلند (RISD) یکی از قدیمی‌ترین و مشهورترین کالج‌های هنر و طراحی آمریکا است. وب‌سایت این موسسه مانند خود آن معروفیت زیادی میان طراحان دارد. مطالب این سایت شامل طرح‌های دانش‌آموزان، منبع الهام طرح‌ها و نوآوری‌های مرتبط یا موضوع طراحی صنعتی است.

۱۶. Cauvin

راجر کاوین (Roger Cauvin)، نویسنده سایت کاوین، یک استراتژیست محصول است. او برای تصمیم‌گیری و ساخت محصولات بهتر، از طریق به کارگیری متد استارت‌آپ ناب و افزایش مشتریان به شرکت‌ها کمک می‌کند. مطالب سایت کاوین از نقطه نظر یک استراتژیست نوشته می‌شود.

۱۷. RIT Industrial Design Blog

سایت موسسه تکنولوژی راچستر (RIT) بر اساس باوری که در این موسسه وجود دارد شکل گرفته است. آنها آموزش طراحی صنعتی را بر پایه تئوری، فرایند و تمرین و تکرار می‌دانند. مطالب سایت نیز در ارتباط با همین ایده نوشته می‌شود و بیشتر برای افرادی مفید است که یادگیری طراحی صنعتی را تازه شروع کرده‌اند و ابتدای راه هستند.

۱۸. The Internet of Things Council Blog

انجمن اینترنت اشیاء که توسط راب فن کراننبرگ (Rob van Kranenburg) پایه‌گذاری شده، متشکل از افراد حرفه‌ای با عقاید و ایده‌های مختلف است. از آنجا که طراحی صنعتی نقش مهمی در حوزه اینترنت اشیا دارد مطالب وب‌سایت این انجمن می‌تواند برای طراحان کاملاً مفید باشد.

۱۹. Best CAD Tips

مارک سدلر (Mark Sadler) طراح و مشاور درزمینهٔ طراحی به کمک کامپیوتر است. در وبلاگ او نکات و آموزش‌های مرتبط با نرم‌افزارها نوشته می‌شود. این وبلاگ منبع اطلاعاتی مناسبی برای طراحان صنعتی است.

۲۰. Between the Lines

معرفی ۵۰ سایت مفید برای طراحان صنعتی

بین خطوط، نام وب‌سایت طراح و مهندس، شان هرلی (Shaan Hurley) است. شان هر آنچه لازم است در مورد اتودسک می‌داند و همین ویژگی وبلاگ او را برای طراحان صنعتی جذاب کرده است. مطالب وبلاگ او شامل بخش‌هایی در مورد اتوکد، پرینت سه‌بعدی، نکته و ترفندها و موضوعات جذاب دیگر است.

  • معرفی ۵۰ سایت مفید برای طراحان صنعتی – بخش سوم
  • معرفی ۵۰ سایت مفید برای طراحان صنعتی – بخش چهارم
  • معرفی ۵۰ سایت مفید برای طراحان صنعتی – بخش پنجم
5

نظر بدهید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]