سینما فیلم‌سازی

دانلود کنید: فیلمنامه فیلم‌های نامزد اسکار

تا کنون مطالب بسیار زیادی درباره هنر ظریف فیلمنامه‌نویسی برایتان نوشته‌ایم و احتمالا تا به حال، با اصول پایه‌ای نوشتن فیلمنامه تا حدودی آشنا شده‌اید. اما هیچ چیز بهتر از مثال واقعی، برای یادگیری مفید نیست. به همین دلیل، بهترین تمرین برای کسانی که واقعا به نوشتن فیلمنامه علاقه‌مند هستند، خواندن است. برای شروع با فیلمنامه‌های فیلم‌های نامزد اسکار ۲۰۱۷ شروع کنید.

به جز نوشتن و تماشای فیلم، روزانه مدت زمان مشخصی را نیز به فیلمنامه خواندن اختصاص دهید. در این صورت مثال‌های واقعی از مواردی که آن‌ها را به صورت نظری فرا گرفته‌اید را مشاهده خواهید کرد و از طرف دیگر، با قلم نویسندگان مختلف و نحوه برخورد آن‌ها با رویداد‌ها آشنا خواهید شد. هر نویسنده ممکن است از روشی مخصوص به خود برای نوشتن دیالوگ یا توصیف صحنه‌ها و شخصیت پردازی استفاده کند؛ مطالعه آثار مختلف بهترین راه یادگیری این تکنیک‌هاست.

  • پیش‌گویی‌هایی درباره اسکار ۲۰۱۷ – قسمت اول و قسمت دوم

آرون سورکین (Aaron Sorkin)، نویسنده فیلمنامه‌هایی همانند استیو جابز (Steve Jobs) و شبکه‌های اجتماعی (The Social Network)، می‌گوید: «نویسندگان خوب، از دیگر نویسندگان قرض می‌گیرند. اما نویسنده‌های عالی، از آن‌ها می‌دزدند.»

در ادامه می‌توانید ۹ مورد از فیلمنامه‌های نامزد اسکار ۲۰۱۷، که همگی در ژانر خود از بهترین‌ها محسوب می‌شوند را جهت مطالعه، به صورت کاملا قانونی و رایگان دریافت کنید. فقط بهتر است عجله کنید، زیرا معمولا پس از مدتی، استودیو‌ها فایل فیلمنامه را از وبسایت خود حذف می‌کنند.

 

13

یک دیدگاه

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]