طراحی صنعتی طراحی محصول هنرهای تجسمی

نکاتی برای طراحی برند و افزایش کیفیت آن

هنگام معرفی یک برند جدید و یا طراحی مجدد برند‌های موجود، هدف اصلی خلق یک نشان، علامت و سیستم، برای مورد توجه قرار گرفتن خدمات یا محصول مورد نظر است. اگرچه گسترش اینترنت و شبکه‌های مجازی موجب افزایش کیفیت طرح‌‌های گرافیکی مخصوص نمایشگرها شده است اما طرح‌های چاپی نیز همچنان پر استفاده و پر مخاطب هستند و جایگاه خود را دارند. در نتیجه برای طراحی برند رعایت نکاتی در هر دو مورد لازم است.

برند خود را متمایز کنید

امروزه مشتریان در بازار با سیلی از گزینه‌های متعدد مواجه می‌شوند، پس برای متمایز کردن یک برند و معرفی آن به عنوان محصول منحصر به فرد باید کارهای زیادی انجام داد. تأکید بر پیام برند، صحت، اعتبار و ارزشمندی، مواردی هستند که می‌توان به آنها اشاره کرد. در کنار همه اینها باید به قابل درک بودن و میزان تأثیرگذاری برند نیز توجه داشت. برای اینکه یک برند برتری خود را در بازار حفظ کند باید پیام خود را مرتباً با روش‌های مختلف به گوش مشتریان برساند. پایداری یک برند برای مشتریان به منزله ثبات کیفیت محصول یا خدمات آن است.

نقاط تماس را شناسایی کنید

طراحی برند

قبل از طراحی بهتر است تمام روش‌های درگیر کردن ذهن مشتریان با برند را شناسایی کنید. به نقاط تماسی که هنگام تعامل برقرار کردن مشتریان با برند شکل می‌گیرد بیندیشید؛ به قبل، حین و بعد از آن فکر کنید. بدون شک نمایش آنلاین محصول یا خدمات لازم است اما آنطور که تحقیقات نشان داده ، زمان مشاهده صفحات وب کوتاه است. صفحات چاپ شده مانند بروشور، کاتالوگ یا دعوت‌نامه، در مدت زمان بیشتری دیده می‌شوند، در نتیجه تأثیر قوی‌تر و ماندگارتری در شناساندن برند به مخاطب دارند.

در طراحی برند مشخصات برند را ثابت نگه دارید

طراحی برند

ثبات عامل مهمی برای اعتبار برند است. زمانی که خصوصیات بصری یک برند حفظ می‌شود، از نظر مشتریان کیفیت و عملکرد محصول آن نیز ثابت می‌ماند و این ویژگی به معنای قابل اعتماد بودن برند است. یکسان نگه داشتن رنگ، فرم و بافت، نوعی حس اعتماد را در بیننده به وجود می‌آورد.

برای مثال رنگ آبی برای تیفانی، رنگ قرمز برای کوکاکولا و رنگ نارنجی برای هوم‌دیپات نوعی امضا محسوب شده و به سرعت شناخته می‌شوند. این ویژگی کمک می‌کند تا مشتریان برند مورد نظر خود را فوراً در بین اقلام دیگر تشخیص دهند.

طوری طراحی کنید که هم برای نمایشگر مناسب باشد و هم برای چاپ

طراحی برند

در دنیای امروز که بیشتر تمرکز بر نمایشگرها است شاید شروع طراحی برند برای وب‌سایت طبیعی به نظر برسد اما به یاد داشته باشید که سازگاری آن با چاپ بسیار مهم است. رنگی که در نمایشگر دیده می‌شود می‌تواند تفاوت زیادی با نمونه چاپ شده آن داشته باشد. ممکن است مشتریان به دیدن لوگو شما در نمایشگر عادت کنند و برند را با همان رنگ بشناسند، اگر هنگام چاپ لوگو، این رنگ تغییر زیادی داشته باشد مورد سوم (ثبات) نقض می‌شود. برای اینکه رنگ‌ها تفاوت زیادی با یکدیگر نداشته باشند بهتر است نمونه چاپی آنها را در نظر بگیرید و در نمایشگر هم همان رنگ را به کار ببرید.

با یک چاپخانه همکاری کنید

طراحی برند

همکاری با یک چاپخانه و برقراری ارتباط شخصی با چاپخانه‌دار می‌تواند سرمایه‌ای ارزشمند برای طراح محسوب شود. اگر چاپخانه‌دار به عنوان عضوی از گروه با شما همکاری کند روند کار با سرعت و کیفیت بیشتری پیش خواهد رفت. می‌توانید برای اجرای پروژه‌های پیچیده با آنها مشورت کنید، نکات تکنیکی را از آنها بیاموزید و هزینه‌ها را کاهش دهید.

با رعایت این نکات، طراحی برند با سرعت و دقت بیشتری پیش خواهد رفت و سفارش دهنده نیز از اجرای کار رضایت خواهد داشت.

22

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]