ابزارها عکاسی

راهنمای جامع خرید لنز پرتره برای علاقمندان به عکاسی پرتره

عکاسی پرتره یکی از شاخه‌های محبوب عکاسی است و بیشتر افراد تازه‌کار و آماتور دوست دارند هرچه زودتر فنون آن را یاد گیرند. تهیه لنز پرتره مناسب یکی از ارکان مهم این شاخه است. لنز خوب نقش چشمگیری در کیفیت عکس پرتره دارد.

همه از این موضوع آگاه هستیم که کیفیت بالا و دریچه دیافراگم سریع در لنزهای گران قیمت تعبیه شده است که افراد نیمه حرفه‌ای و مبتدی از خرید آن پرهیز می‌کنند. ولی لنزهایی با قیمت مناسب وجود دارد که برای عکاسی پرتره طراحی شده‌اند که در ادامه به معرفی آنان می‌پردازیم.

بیشتر بخوانید:

لنز‌های مناسب عکاسی پرتره

لنز ۵۰ میلیمتری با اف ۱.۸

این لنز یکی از پرکاربردترین لنز‌ها در زمینه پرتره محسوب می‌شود که تقریبا از کارایی مناسبی برخوردار است. برندهایی نظیر کانن، سونی، نیکون، فوجی و المپیوس نمونه‌ای از این لنز به بازار عرضه کرده‌اند.

لنز ۸۵ میلیمتری با اف ۱.۸

لنزهایی با فاصله کانونی یا عدد اف ۱.۸ در زمره لنزهایی قرار دارند که اکثر عکاسان پرتره طالب آن هستند. این علاقه بیشتر بخاطر سرعت، کیفیت و کارایی آن ایجاد شده است. لنز ۸۵ میلیمتری بخاطر حجم کوچک آن برای مدت طولانی جز لنز‌های محبوب عکاسی پرتره بود. برای تهیه آن می‌توانید به لنزهای ۸۵ میلیمتری شرکت‌های نیکون، کانن، تامرون و سونی مراجعه کنید.

لنز ۲۰۰-۷۰ میلیمتر با اف ۴

لنز ۲۰۰-۷۰ نیز یکی از لنزهایی است که علاوه بر مصارف دیگر، در عکاسی پرتره نیز کارایی بسزایی دارد. مدلِ اف ۲.۸ آن نیز موجود است ولی بخاطر قیمت بالا برا افراد نیمه حرفه‌ای پیشنهاد نمی‌شود. این لنز در نور روز سرعت قابل قبولی از خود ارائه می‌دهد و هنگام عکاسی پرتره بوکه‌های خوبی ایجاد می‌کند. کانن، نیکون، توکینا و سونی از برندهای موجود در بازار است.

راهنمای تهیه لنز پرتره

این چند مدل لنز پرتره که معرفی کردیم نمونه‌های محدود و جامعی از انواع موجود آنها بودند. اگر لنز دیگری در اختیار دارید و نمی‌خواهید هزینه کنید، یادتان باشد که مهمترین مساله این است که بدانید از آن چه می‌خواهید. با تمرین کافی با همین تجهیزات موجود حتما می‌توانید کارهای قابل قبولی ارائه دهید.

بیشتر بخوانید:

10

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]