ابزارها عکاسی

رازهای فوتوشاپ: چطور تصویر تاثیرگذارتری از غروب/طلوع داشته باشیم؟

ساعات طلایی برای عکاس‌ها ساعات مقدسی هستند. ثبت زییای غروب و طلوع خورشید می‌تواند تفاوت ویژه ای میان یک عکس خیره کننده و یک عکس معمولی ایجاد کند. برای دستیابی به این منظور اگر همه تنظیم‌های دوربین را به درستی انجام داده اید، کمی ویرایش نتیجه کار شما را به یک عکس خیره کننده و فوق العاده از غروب یا خورشید تبدیل می‌کند.

در این مطلب به بررسی یک تکنیک بسیار موثر در فوتوشاپ که گرما و شدت بیشتر به ساعات طلایی عکس می‌بخشند، می‌پردازیم. اگر تمایل دارید که مراحل کار را گام به گام دنبال کنید دستورالعمل‌های بعد از ویدئو رو دنبال کنید.

چطور تاثیرگذاری غروب/طلوع را بیشتر کنیم

۱. یک لایه جدید ایجاد کنید. برای این کار به Layers رفته و از New یک Layer جدید انتخاب کنید و Ok را فشار دهید. از Transparent بودن آن اطمینان حاصل کنید.

۲. با استفاده از یک بورس رنگ پیش‌نما را تغییر دهید. پس از آنکه Paintbrush را انتخاب کردید، روی رنگ پیش‌نما در انتهای نوار ابزار سمت چپ کلیک کنید. حال یک رنگ عمیق، گرم و نزدیک به رنگ‌های ساعات طلایی انتخاب کنید و Ok را فشار دهید.

۳. روی محدوده ساعت طلایی با بورس حرکت کنید. روی لایه جدید در محدوده اطراف طلوع/غروب رنگ آمیزی را آغاز کنید. اگر روی سوژه‌ها را نیز رنگ کردید ایرادی ندارد. در مرحله بعد آن را تحت کنترل قرار خواهیم داد.

۴. حالت Blend را تغییر دهید. با انتخاب لایه جدید، از بالای پنل Layers یک جعبه بازشونده و کلمه Normal را ملاحظه می‌کنید. روی آن کلیک کنید و یکی از دو گزینه Soft Light یا Overlay را انتخاب کنید. خواهید دید که رنگ‌های لایه جدید به زیبایی با رنگ‌های موجود در عکس ترکیب می‌شوند.

۵. یک ماسک ایجاد کنید. با انتخاب لایه جدید، به پایین پنل Layers بروید و روی آیکون Add a mask کلیک کنید.

۶. فقط های‌لایت‌ها را هدف قرار دهید. حال می‌خواهیم فقط هایلایت‌ها را ماسک کنیم. با انتخاب ماسک لایه جدید به Image و سپس apply Image بروید. در جعبه نمایان شده، تنظیمات را مانند آنچه در تصویر زیر می‌بینید، انتخاب کنید.

enhance-a-sunset-in-Photoshop

پس از پایان کار Ok را فشار دهید. خواهید دید که ماسک ایجاد شده است و بسیاری از سوژه‌های تاریگ تر از لایه گرم جدید حذف شده اند. اگر می‌خواهید ماسک دقیق‌تری ایجاد کنید و روی اجسام تاریک تاثیر بیشتری داشته باشید، مراحل قبل را دوباره تکرار کنید و تنظیمات را دوباره اعمال کنید.

500px-sunset-tutorial

1

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]