عکاسی معماری

برندگان مسابقه عکاسی معماری مینیمالیست EyeEm

انجمن جهانی عکاسی و بازارچه EyeEm برندگان مسابقه عکاسی معماری مینیمالیست (Minimalist Architecture Photography) که با هدف به تصویر کشیدن زیبایی مینیمالیسم در معماری برگزار شده بود را اعلام کردند. عکاس‌های بسیاری از سراسر دنیا در این مسابقه شرکت کرده بودند و برندگان از بین ۴۵،۰۰۰ عکس انتخاب شده‌اند. این انتخاب بر اساس تمرکز عکس‌ها بر رنگ، خطوط، شکل‌ها و ترکیب‌بندی معماری معاصر و مینیمالیست بوده است.

۲۰ عکس از میان عکس‌ها انتخاب شده‌اند و سه نفر برگزیده را عکاس مینیمالیست آلمانی ماتیاس هایدریش (Matthias Heiderich) برگزیده است.

۱. نفر اول Georgij Dorofeev

ماتیاس: «ترکیب‌بندی تمیز و عالی، رنگ‌های تازه و یک ساختمان مینیمالیست جذاب. چیزی که بیشتر از هرچیزی در این عکس دوست دارم این است که به سختی می‌توان فهمید که این عکس توسط دوربین ثبت شده یا تصویری است که توسط نرم‌افزارهای کامپیوتری تولید شده. عکس‌ها همیشه ۱۰۰٪ تمیز نیستند؛ مثلا در این عکس سایه ساختمان به بیننده امکان دریافت این موضوع را می‌دهد که این عکس واقعا با دوربین گرفته شده. البته او می‌توانست به راحتی و با یک برش آن را از تصویر حذف کند اما من خوشحالم که چنین کاری را نکرده است. زیرا این دست اشتباه‌های کوچک به عکاسی مینیمالیست زندگی می‌بخشد.»

۲. نفر دوم Trynidada

ماتیاس: «این عکسی از ساختمان Maxxi در شهر رم است که توسط زها حدید طراحی شده است. این بنا دوست داشتنی‌ است. عجب عکسی خوبی. بازتاب رنگ‌ها در این عکس آن را به عکس بسیار خوب از بنای معماری تبدیل کرده است. بازتاب سایر ساختمان‌ها در این ساختما بسیار مدرن به خوبی دیده و ثبت شده.»

۳. نوم سوم urban poetry

ماتیاس: «یک ترکیب‌بندی عالی دیگر. پیچش پل جلوه‌ای خاص به عکس بخشیده. آن تکه ابر سفید موجود در عکس که دقیقا در اولین یک سوم تصویر قرار گرفته بسیار دوست‌داشتنی است. کنتراست رنگ هم بسیار خوب است. گرمی قسمت سرخ پل را به خوبی می‌توان احساس کرد.»

سایر برندگان مسابقه عکاسی معماری مینیمالیستعکاسی معماری مینیمالیست

10

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]