دکوراسیون طراحی محصول

رویکرد جدید ایکیا در طراحی مبلمان: اتصال قطعات بدون نیاز به ابزار

سختی استفاده از ابزار و زمان‌بر بودن آن برای مشتریان ایکیا موجب شده است که این شرکت رویکرد تازه‌ای برای تولید مبلمان برگزیند؛ طراحی قطعاتی که بدون نیاز به ابزار، مانند تکه‌های پازل به یکدیگر متصل می‌شوند. این برند معروف نوع جدیدی از مفصل به نام wedge dowel طراحی کرده است که اتصال قطعات چوبی مبلمان را بسیار سریع‌تر و آسان‌تر می‌کند. برای سر هم کردن این محصولات نیازی به پیچ، مهره و پیچ‌گوشتی نیست.

بیوگرافی: اینگوار کامپراد، موسس ایکیا

این نوآوری دو دلیل مهم داشته است. تجربه خسته‌کننده مشتریان و روندِ کندِ اتصال قطعات محصولات ایکیا این شرکت را به فکر حل مسئله انداخت تا خریداران خود را راضی نگه دارد. از طرف دیگر این راه حل موجب کاهش مصرف منابع می‌شود. پیش از این مقدار زیادی فلز برای اتصالات استفاده میشد که با این نوآوری دیگر نیازی به آنها نیست.

جسپر برودین (Jesper Brodin) مدیریت تأمین مواد و قطعات شرکت ایکیا بر عهده دارد، به گفته او، برای اتصال قطعات محصولات معمولاً لوازم زیادی استفاده می‌شود اما اکنون این شرکت در مرحله حذف کامل این لوازم است.

ایکیا این نوع اتصال را برای اولین بار در نمایشگاه سال ۲۰۱۴ استکهلم به عنوان کانسپت معرفی کرد اما اکنون قصد دارد آن را به عنوان سیستمی جدید در مبلمان خود به کار برد.

با این نوع طراحی، زمانی که برای مونتاژ قطعات یک میز ۲۴ دقیقه به طول می‌انجامید اکنون به ۳ دقیقه کاهش یافته است، ضمن اینکه دوام محصول افزایش یافته و ظاهر آن نیز با سبک زندگی مدرن هماهنگ‌تر است.

اگرچه هنوز برای مونتاژ قطعات توسط خریداران زمان صرف می‌شود اما طراحان ایکیا این زمان را به حداقل کاهش داده‌اند و روند آن را تا حد زیادی آسان کرده‌اند.

24

2 دیدگاه

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]