معماری

ریاست بخش معماری دانشگاه کوپر در دست نادر تهرانی

نادر تهرانی، طراح ایرانی-آمریکایی به ریاست بخش معماری دانشگاه کوبر (The Cooper Union) در نیویورک برگزیده شد. واحد دانشگاهی کوپر از معتبرترین موسسات دانشگاهی در حوزه هنر و طراحی در ایالات متحده است.

Nader-Tehrani-portrait-dezeen_sqa

نادر تهرانی پیش از این از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ از اساتید دانشگاه MIT و مسئول دپارتمان معماری این دانشگاه بوده است. اما روز گذشته دانشگاه کوپر جایگاه تازه او را به صورت رسمی در سایتش اعلام کرد.

آقای تهرانی در این باره می‌گوید: «عضویت در دانشگاه کوپر افتخاری بزرگ برای من است. در این دوره خدمت در موسسه‌ای با چنین میراث تاریخی، دانشکده‌ای متمایز و دانشجویانی مستعد، تجربه‌ای عالی جهت شرکت در مبحث حساس معماری در این دوره است.»

او در این جایگاه قصد دارد به تعامل با رشته‌های دیگر نیز بپردازد. گسترش مباحثات با مدارس و دانشگاه‌های هنر و مهندسی و همینطور دانشکده‌های علوم انسانی و اجتماعی برای سرعت بخشی به گفتمان در حوزه معماری از جمله برنامه‌های او در این راستا است.

274072458_640

تهرانی صاحب دو دفتر در بوستون و نیویورک است که در سال ۲۰۱۱ تاسیس شده‌اند. پروژه‌های او از طراحی اثاثیه گرفته تا برنامه‌ریزی‌های شهری را شامل می‌شود.

در بخشی از بیانیه رسمی موسسه کوپر از Richard S Lincer -رئیس هیات مدیره و عضو هیات امنای دانشگاه- نقل شده که: «ما جایگاه جدید نادر تهرانی را به ایشان تبریک می‌گوییم. او نه تنها دیزاینری محترم و قابل است، بلکه نشرها و شرکت در نمایشگاه‌های بسیاری را در کارنامه دارد. به علاوه تجربه و دانش او در این جایگاه برای ما در موسسه کوپر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.»

آقای تهرانی ۲۵ سال گذشته را در تحقیق و بررسی در معماری و توسعه پروتکل‌ها تازه بر پایه تمرکز بر مواد و مصالح سپری کرده است.

به گفته Diana Agrest -استاد بخش معماری-: «نادر تهرانی با سنت‌های دانشکده Irwin S Chanin آشناست و تاکید ما روی کشف روندهای تازه برای خلق و تولید فرم‌های تازه توسط او متمرکز است.»

cooper_logo

The Cooper Union در سال ۱۸۵۹ با تمرکز بر پیشرفت در علوم و هنر توسط پیتر کوپر تاسیس شد.

0

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]