طراحی صنعتی طراحی محصول

تحول در دنیای طراحی خودرو با تکنولوژی واقعیت مجازی

شرکت سیمورپاول (Seymourpowell) با استفاده از تکنولوژی واقعیت مجازی روشی برای طراحی خودرو و دیگر وسایل نقلیه ارائه کرده است که امکان همکاری طراحان از نقاط مختلف جهان در یک فضای مجازی مشترک را فراهم می‌کند. این روش می‌تواند پاسخی به چالش‌های موجود در صنعت خودروسازی امروزی باشد.

شیوه جدید طراحی در واقعیت مجازی، روند طراحی را کاملا ساده و روان کرده و امکان همکاری طراحان، مهندسان و گروه بازاریابی و فروش را به شیوه‌ای هیجان‌انگیز فراهم می‌کند. این تکنیک به دیزاینرها اجازه می‌دهد که از ابتدا طرح خود را به صورت سه‌بعدی و در مقیاس دلخواه خلق کنند. اسکچ و مدل‌سازی در دنیای واقعیت مجازی می تواند آینده طراحی باشد.

این روش امکاناتی را در اختیار تیم طراحی قرار می‌دهد که بتوانند طرح را با همکاری یکدیگر پیش ببرند. امکانات کلیدی آن شامل موارد زیر است.

یک پلتفرم شبکه‌ای

اعضای تیم در هر قسمت از ساختمان که باشند و یا در موقعیت‌های جغرافیایی مختلف حضور داشته باشند می‌توانند به صورت هم‌زمان در تکمیل پروژه شرکت کنند. با استفاده از یک هدستِ واقعیت مجازی و یک تبلت، فضایی مانند اتاق را تجربه می‌کنند و کنار هم طرح را پیش می‌برند.

تجربه همکاری منسجم‌تر

شکستن موانع جغرافیایی موجود بین طراحان، مهندسان و بازاریاب‌ها موجب تعامل و مشارکت بیشتر و دریافت سریع‌تر بازخوردها می‌شود.

بهبود سطح ارتباط

تسهیل ارتباط بین طراحان، مدل‌سازها و مهندسین از طریق فراهم کردن فضای کار مشترک موجب حل سریع‌تر مسائل و تصحیح هم‌زمان ایرادها می‌شود.

روان‌تر کردن روند طراحی

همه اعضای گروه می‌توانند روی اطلاعاتی که در فضای مشترک شکل می‌گیرد کار کنند و نیازی به تبدیل اسکچ‌ به فرمت‌های دیگر نیست.

ایجاد فرصت‌های جدید برای مشتریان

این تکنولوژی به خریداران اجازه می‌دهد که قبل از خرید، محصول خود را سفارشی کرده و یا آن را در فضای مجازی امتحان کنند.

شفافیت وضعیت برای بازاریاب‌ها

تیم بازاریابی می‌توانند ظاهر و عملکرد خودرو را زودتر از شیوه‌ سنتی آن ببینند.

انعطاف‌پذیری بیشتر برای طراحان

عملکرد قوی اسکچینگ در فضای مجازی این امکان را به طراحان می‌دهد که خطوط و انحناهای پیچیده را به راحتی ایجاد کنند و استانداردهای ایمنی و پارامترهای موجود را از همان مراحل اولیه به کار برند.

تحول در دنیای طراحی خودرو با تکنولوژی واقعیت مجازی

تحول در دنیای طراحی خودرو با تکنولوژی واقعیت مجازی

شرکت سیمورپاول امسال در نمایشگاه لندن از روش جدید خود رونمایی کرد. آنها باور دارند که استفاده از این تکنولوژی زمان خلق یک خودرو از اسکچ تا ساخت مدل نمایشی را بسیار کم کرده و فرصتی فراهم می‌کند تا نیازها و انتظارات کاربران بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

6

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]