طراحی صنعتی طراحی محصول معماری هنر و جامعه

طراحی ورزشگاه مدرن نایک، رقابت ورزشی با آواتارها

در قلب مانیل، پایتخت فیلیپین، ورزشگاه مدرن و جذاب نایک به عنوان اولین مسیر تمام LED در مقیاس واقعی ساخته شده است. ساختار این ورزشگاه شکلی شبیه به علامت بی‌نهایت دارد، در عین حال شمایلی از ردپای کفش نایک ـ مدل لونار اپیک ـ را تداعی می‌کند که روی زمین نقش بسته است. در ادامه با طراحی ورزشگاه مدرن نایک بیشتر آشنا شوید.

طراحی ورزشگاه مدرن نایک، رقابت ورزشی با آواتارها

طراحی ورزشگاه مدرن نایک، رقابت ورزشی با آواتارها

تمامی دیوار این بنا با نمایشگرهای LED پوشیده شده و از این طریق، امکان رقابت دوندگان با نمونه مجازی خودشان فراهم شده است. در این مسیر حدود ۳۰ دونده به طور هم‌زمان می‌توانند با آواتارهای خود رقابت کنند.

این بنا ورزشگاه نامحدود (unlimited stadium) نام دارد و کانسپت آن توسط استودیو BBH singapore با همکاری گروهی از شریک‌های آنها شکل گرفته است. در این ورزشگاه پس از وصل کردن حس‌گر به کفش ورزشکار، آواتار او به عنوان یک رقیب روی دیوار ظاهر شده و در طول مسیر وی را همراهی می‌کند.

ابتدا سرعت ورزشکار از طریق فرکانس‌های بسیار دقیق شناسایی می‌شود، سپس آواتار دونده روی نمایشگرهای دیوار ظاهر شده و با همان سرعت شروع به دویدن می‌کند. هر زمان که ورزشکار سرعت خود را بیشتر کند حرکت آواتار نیز سریع‌تر می‌شود. این چالش برای بهبود مداوم رکورد دونده ادامه پیدا می‌کند.

در ادامه تصاویر زیبایی از ورزشگاه مدرن نایک را مشاهده می‌کنید.

4

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]