طراحی محصول

در این ویدئو با نحوه طراحی کفش و تناسبات آن آشنا شوید

کفش یکی از محصولاتی است که طراحی آن به تمرین و مهارت نیاز دارد و معمولاً دفعات اول کمی مشکل به نظر می‌رسد. در ادامه این مطلب ویدئویی را مشاهده می‌کنید که در آن طراح انواع مختلف کفش با نسبت‌های مختلف را به تصویر می‌کشد. تناسبات کفش‌ها، از جمله کفش پیاده‌روی و کفش پاشنه‌دار را در این فیلم مشاهده می‌کنید.

اگر قصد طراحی یک فراری را دارید و نمی‌خواهید به دلیل تناسبات اشتباه به کامیون تبدیل شود باید به شکل کلی آن توجه کنید. در این آموزش بیشتر بر خطوط، فرم کلی و تناسبات تمرکز شده و جزئیات تا حدی نشان داده شده است.

اولین قدم ترسیمِ خط زمینه است، سپس انحنا‌های کفش از نوک انگشت تا بدنه و پاشنه را مشخص کنید. قسمت پنجه کفش‌های سنگین و رسمی معمولاً ظریف‌تر است و مدل‌های ورزشی بزرگ‌ترند. قسمت پنجه کمک می‌کند که هنگام راه رفتن یا دویدن بتوانید گام‌های بلندتری بردارید. بعد از آن، ترسیم قسمت‌هایی را می‌بینید که از طریق قالب‌گیری ساخته می‌شوند، این قالب‌ها ممکن است به روش تزریقی، فشار فوم یا لاستیک تهیه شوند.

زمانی که نسبت‌های قسمت پایین مشخص شد، طراحی قسمت بالا که بیشتر از نوارها و تکه‌های نرم تشکیل شده آغاز می‌شود. در اینجا طرح نمای جانبی یا همان نیمرخ بسیار اهمیت دارد. همچنین نحوه برش، دوخت و چسبیدن قسمت‌های مختلف به یکدیگر که در این نما به تصویر کشیده می‌شود.

با نحوه طراحی کفش و تناسبات آن آشنا شویدشاید یکی از روش‌های مناسب برای یادگیری تناسبات و شکل قطعات مختلف این باشد که کفش‌های کهنه را برش بزنید و قسمت‌های مختلف آن را بررسی کنید. ممکن است تعدد قطعات متعجبتان کند اما فعلاً فقط به شکل و تناسبات دقت کنید تا مهارت کافی برای طراحی آنها را به دست آورید.

اگر به طراحی کفش علاقه دارید پیشنهاد می‌کنیم سری مطالب مربوط به این بخش را در سایت دنبال کنید.

9

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]