عکاسی

قدیمی‌ترین عکس‌های رنگی – نمایی از دنیای صدسال پیش

وقتی به عکس‌های قدیمی فکر می‌کنید، احتمالا به طور ناخودآگاه عکس‌های سیاه و سفید در ذهنتان تداعی می‌شوند، اما همانطور که خواهید دید عکس‌های قدیمی بسیار زیبایی نیز وجود دارند که شما را به قرن بیستم بازخواهند گرداند. عکاسی و عکس‌های رنگی بیشتر از آنچه شما فکرش را می‌کنید، قدمت دارند. قدیمی‌ترین عکس‌های رنگی را که نگاه کنید، دید تازه‌ای به دنیا و مردمانش در صد سال پیش یا بیشتر پیدا خواهید کرد. پس با ما همراه شوید.

پیش از سال ۱۹۰۷، اگر می‌خواستید عکس رنگی دشته باشید، باید از یک رنگ شناس حرفه‌ای درخواست می‌کردید تا با رنگ‌ها و رنگدانه‌های مختلف، عکس شما را رنگ کند. اما برادران لومیر، با یک فرآیند جالب – که خودشان آن‌را اتوکروم لومیر یا خودرنگ لومیر نامیدند – شرایط را تغییر دادند.

با استفاده از دانه‌های رتگ‌شده سیب‌زمینی و امولوسیون حساس به نور، توانستند عکس‌های رنگی بدون نیاز به رنگ‌آمیزی‌های ثانویه تولید کنند. علیرغم این که ساخت آن دشوار و تا حدودی گران بود، این فرآیند میان عکاس‌های آماتور بسیار پرطرفدار شد و چندی بعد اولین کتاب عکس‌های رنگی با استفاده از تکنیک اتوکروم لومیر منتشر شد.

قدیمی‌ترین عکس‌های رنگی در کتابی با تکنیک اتوکروم لومیر

قدیمی‌ترین عکس‌های رنگی در کتابی با تکنیک اتوکروم لومیر

برادران لومیر عکاسی رنگی دنیا را با انقلابی دگرگون ساختند، تا زمانی که کداک همه چیز را در سال ۱۹۳۵ به یک سطح بالاتر ارتقا داد، با محصولی سبک‌تر و راحت‌تر. به همین دلیل به زودی تکنیک اتوکروم لومیر از صحنه روزگار ناپدید شد. هرچند که تا سال ۱۹۵۰ همچنان معروف و شناخته شده بود.

کداک‌کروم نیز در نهایت جای خود را به عکاسی دیجیتال داد و در سال ۲۰۰۹ تولید آن متوقف شد. عکاسی دیجیتال امروز پیشرفته‌ترین تکنولوژی عکاسی است که به آسانی و سرعت در دسترس همگان است.

۱. کریستین در لباس قرمز – ۱۹۱۳

۲. دو خواهر در باغ نشسته‌اند و رزها را به هم می‌بندند – ۱۹۱۱

قدیمی‌ترین عکس‌های رنگی

۳. گل فروش خیابانی – پاریس – ۱۹۱۴

قدیمی‌ترین عکس‌های رنگی

۴. دختری که با عروسکی در دست، کنار تجهیزات سربازها نشسته است – فرانسه – ۱۹۱۷

۵. غرق در افکار – ۱۹۱۰

۶. دختران با لباس‌های شرقی – ۱۹۰۸

۷. بازار خیابانی – پاریس ۱۹۱۴

۸. چارلی چاپلین – ۱۹۱۸

۹. مارک تواین – ۱۹۰۸

قدیمی‌ترین عکس‌های رنگی

و چندین تصویر دیگر

قدیمی‌ترین عکس‌های رنگی

قدیمی‌ترین عکس‌های رنگی

قدیمی‌ترین عکس‌های رنگی

قدیمی‌ترین عکس‌های رنگی

قدیمی‌ترین عکس‌های رنگی

14

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]