ابزارها تاریخچه عکاسی عکاسی با موبایل

داستان تولد اولین موبایل با قابلیت عکاسی دیجیتال + ویدئو

سال ۱۹۹۷ بود. یعنی حدود سال ۱۳۷۶ در ایران. این همان سالی است که اولین موبایل که می‌توانست عکاسی کند نیز به دنیا آمد. داستان تولد این موبایل با داستان تولد یک کودک پیوند خورده است. پیوندی که امروز عضوی جدا نشدنی از زندگی روزمره بسیاری از ماست. داستان این تولد را بخوانید:

۱۱ ژوئن ۱۹۹۷ (۲۱ خرداد ۱۳۷۶)، فیلیپ کان، ریاضیدان، موسیقی‌دان، مخترع فرانسوی در بیمارستان همراه همسرش به انتظار تولد فرزندشان نشستنه بودند. کان در حال کار کردن روی سیستم «مخابره کننده تصویری بلادرنگ» خود بود و دقیقا پیش از تولد دخترش آن را به پایان رساند.

سیستم مخابره کننده او از یک دوربین دیجیتال، یک دوربین موبایل و یک نرم افزار برای به اشتراک گذاری عکس تشکیل شده بود و او به کمک این سیستم توانست از کودک تازه متولد شده اش عکسی ثبت کرده و آن را برای ۲۰۰۰ نفر از دوستان، اقوام و همکارانش ارسال کند.

بدین ترتبب علاوه بر سوفی دحتر فیلیپ، در آن روز اولین موبایل دوربین‌دار نیز متولد شد.

عکس ثبت شده با اولین موبایل دوربین‌دار

عکسی که ثبت شده بود در اندازه ۲۴۰*۳۲۰ پیکسل بود و ایده‌ای بود که به شرکت LightSurf در سال ۱۹۹۸ انجامید. این شرکت در سل ۲۰۰۵ به قیمت ۳۰۰ میلیون دلار به Verisign فروخته شد.

در سال ۲۰۱۶، به انتخاب تایم، عکس سوفی میان ۱۰۰ عکس تاثیرگذار تاریخ قرار گرفت. البته این موضوع چندان تعجب برانگیز نیست، چرا که نقش مهمی در ۱ تریلیارد عکسی در سال ۲۰۱۷ تولد موبایل گرفته شده، داشته است.

به همین مناسبت یک ویدئویی ساخته شده که خاطرات فیلیپ را شبیه سازی می‌کند، آن را تماشا کنید:

 

6

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]