طراحی جواهرات طراحی خودرو طراحی صنعتی طراحی محصول

روز جهانی طراحی صنعتی با هزارویک بوم

۲۹ ژوئن تاریخی است که به عنوان روز جهانی طراحی صنعتی شناخته می‌شود. این عنوان برای اولین بار در سال ۲۰۰۷، هم‌زمان با پنجاهمین سالگرد تاسیس انجمن بین‌المللی طراحی صنعتی انتخاب شد تا به این مناسبت در مورد این حرفه و قدرت و تأثیرگذاری آن بر اقتصاد، محیط، فرهنگ و توسعه جوامع، آگاهی‌رسانی شود.

روز جهانی طراحی صنعتی

روز جهانی طراحی صنعتی ۲۰۱۷

برای گرامیداشت این روز جشن‌ها و مراسم‌هایی در سراسر جهان برگزار می‌شود. در فضای مجازی و به خصوص شبکه‌های اجتماعی نیز علاقه‌مندان به حوزه طراحی صنعتی با بیان نظرات خود در مورد موضوعات مهم روزِ این رشته، بحث و گفتگو می‌کنند.

امسال، این مراسم با موضوعِ تفکر خارج از چارچوب‌ (THINKING OUTSIDE THE BOX) برگزار می‌شود و از علاقه‌مندان خواسته شده است تا نظرات و مطالب خود را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند. سال گذشته، این بحث پیرامون طراحی پایدار شکل گرفت و طراحان جوان این موضوع را به عنوان امری مهم و تأثیرگذار مطرح کردند. از نظر آنها استفاده از تفکر پایداری در طراحی صنعتی می‌تواند تأثیرات مثبت در جهان به وجود آورد.

روز جهانی طراحی صنعتی

یکی از ساده‌ترین راه‌های میزبانی و گرامیداشت این روز از سوی طراحان صنعتی، مشارکت در بحث‌های مرتبط با این حوزه است.

همان‌طور که مستحضرید، طراحی صنعتی یکی از بخش‌های اصلی سایت هزارویک بوم است که با سه زیرمجموعه طراحی خودرو، طراحی محصول و طراحی جواهرات طی دو سال گذشته مخاطبان زیادی داشته است. در این مدت بیش از ۳۰۰ مقاله با موضوعات متنوع منتشر شده که خوشبختانه با بازخوردهای مثبت همراه بوده است.

هزارویک بوم به عنوان یکی از سایت‌های فارسی‌زبان در حوزه هنر سعی داشته با پیوند هنر، صنعت و فرهنگ دریچه جدیدی را به روی مخاطبان بگشاید. در همین راستا، رشته محبوب طراحی صنعتی جزو بخش‌های اصلی آن در نظر گرفته شده است.

سایت هزارویک بوم به عنوان عضوی از جامعه طراحی صنعتی ایران، ضمن عرض تبریک به همه فعالان و علاقه‌مندان این حوزه، از شما دعوت می‌کند تا با بحث، گفتگو و ارسال نظرات خود در سایت و شبکه‌های اجتماعی هزارویک بوم، میزبان این مراسم باشید.

همچنین شنیدن نظرات شما در مورد روند کار بخش طراحی صنعتی، نحوه ادامه آن و چگونگی شکل‌گیری مسیرهای جدید برای تعامل بهتر با مخاطبان، برای ما بسیار ارزشمند است.

10

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]