سینما فیلم‌سازی نقد فیلم

روز نبرد – اولین فیلم کوتاه کوبریک را تماشا کنید

همیشه تماشای اولین کار‌های تمامی کارگردان‌های سینما جذابیت خاصی دارد. تماشای اینکه هر کدام از کجا شروع کرده‌اند و  آثار نهایی خود را به چه مرتبه‌ای رسانده‌اند، و وقتی که آن کارگردان استنلی کوبریک ِ بزرگ باشد، تماشای فیلمش برای تمامی علاقه‌مندان سینما ضروری محسوب می‌شود. در ادامه این مطلب می‌توانید روز نبرد اولین فیلم کوتاه این فیلمساز موفق را تماشا کنید.

کوبریک، اولین فیلم کوتاه خود با نام روز نبرد (Day of the Fight) را در سال ۱۹۵۱ و وقتی که تنها ۲۲ سال داشت ساخت. با تماشای این فیلم متوجه می‌شوید که خیلی از تم‌های موجود در کار‌های آینده او، در آن دیده می‌شود. این فیلم کوتاه به داستان زندگی والتر کارتیر (Walter Cartier)، که یک بوکسور آمریکایی معروف بود، می‌پردازد. لازم به ذکر است که این کارگران، دو سال قبل از ساخت این اثر، مجموعه تصویری از این ورزشکار برای مجله Look ثبت کرده بود.

سینماتوگرافی متقاوت کوبریک حتی در اولین کار او نیز به زیبایی قابل تشخیص است؛ به خصوص استفاده او از فیلمبرداری دستی در صحنه‌های مربوط به مسابقه که استرس و هیجان را افزایش می‌دهد. یکی دیگر از نکات قابل توجه دیگر روز نبرد این است که نشان می‌دهد که این فیلمساز انقلابی، از جوانی در کنار نگاه هنری به فیلم، در مورد موفقیت تجاری نیز می‌اندیشیده.

این فیلم کوتاه را تماشا کنید و نظر خود را با ما در میان بگذارید.

 

23

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]