ابزارها عکاسی

معرفی چند لنز مناسب و ارزان برای عکاسی خیابانی

عکاسی خیابانی یکی از روش‌های معمول عکاسان برای سپری‌کردن اوقات فراغتشان است. فارغ از اینکه چه سبکی دارند حداقل برای یکبار هم با دوربین خود ساعاتی را در خیابان‌ها سپری کرده‌اند. اما خیلی از عکاسان هم جنبه مفرح آن را کنار گذاشته و به موفقیت‌های بزرگی در این زمینه دست یافته‌اند. اگر عکاسی خیابانی برای شما حکم تفریح داشته باشد و نخواهید برای آن زیاد هزینه کنید، حتما شناختن چند لنز مناسب و ارزان برایتان جذاب خواهد بود.

اهمیت انتخاب لنز مناسب

شاید در نگاه اول عکاسی خیابانی به تجهیزات خاص نیاز نداشته باشد. اما کسانی که این سبک را دنبال می‌کنند به این موضوع پی برده‌اند که دوربین و لنز مناسب می‌تواند عامل موفقیت شما باشد یا حتی شما را از ادامه عکاسی منصرف کند. یک بدنه کوچک با شاتر بی‌صدا، در کنار لنزی با کیفیت و قیمت مناسب از ارکان اصلی است.

لنزهای موجود در لیست از نظر فاصله کانونی در دو رده قرار می‌گیرند: لنزهای واید و لنزهای معمولی.

لنزهای واید

سلام

آیا از طرفداران عکاسی واید (wide) هستید؟ جایی که نمای باز از شهر و خیابان، از نمای بسته با تمرکز روی سوژه برای شما مهمتر است؟ اگر اینگونه است شما به یک لنز با زاویه باز نیاز دارید. فاصله کانونی ۱۵ تا ۳۰ مناسب است؛ ولی باید به این نکته توجه کرد که لنزهای عریض معمولا قیمت گرانتری دارند. با توجه به این نکته چند لنز ارزان را معرفی می‌کنیم.

لنزهای معمولی

اگر ترجیح می‌دهید که فاصله بین شما و سوژه مورد نظرتان کمتر باشد و عکس‌ها نمای بسته‌تری داشته باشد، لنز‌های عریض مناسب شما نیست.

در این حالت پیشنهاد ما لنز‌های با فاصله کانونی معمول بین ۳۰ تا ۵۰ است.

4

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]