طراحی صنعتی طراحی محصول

مسابقه لکسوس دیزاین ۲۰۱۸ / LEXUS DESIGN AWARD 2018

ششمین دوره از مسابقات بین‌المللی لکسوس دیزاین از تاریخ ۲۴ جولای (۲ مرداد) رسماً آغاز شده است. این رویداد با هدف حمایت از طراحان و نوآوران نسل آینده برگزار می‌شود، طراحانی که از طریق «دیزاین»، جهان را توسعه می‌دهند. شرکت در مسابقه لکسوس دیزاین برای همه علاقه‌مندانی که به سن قانونی رسیده‌اند، آزاد و رایگان است.

مسابقه لکسوس دیزاین ۲۰۱۸ / LEXUS DESIGN AWARD 2018

لکسوس سال ۱۹۸۹ به عنوان یک برند ژاپنی کار خود را در صنعت خودروسازی آغاز کرد و اکنون یکی از برندهای مطرح در زمینهٔ تولید اتومبیل‌های لوکس به شمار می‌رود. این شرکت، «دیزاین» را به عنوان روند حل مسئله در نظر می‌گیرد و آن را راهکاری برای ساخت آینده بهتر می‌داند. از همین رو فرصتی را برای خلق‌ ایده‌های منحصر به فرد علاقه‌مندان و ساخت پروتوتایپ آنها زیر نظر طراحان مشهور دنیا، فراهم کرده است. این رویداد در جهت یافتن استعدادهای نسل آینده و شکوفا کردن آنها برگزار می‌شود.

همه طراحان با هر گرایشی از جمله معماری، مُد و محصول می‌توانند در مسابقه لکسوس دیزاین شرکت کنند. لکسوس به دنبال طرح‌هایی است که فراتر از فرم و عملکردِ عالی باشند و به عنوان راهکاری برای غلبه بر یک چالش ارائه شوند.

موضوع مسابقه

مسابقه لکسوس دیزاین ۲۰۱۸ / LEXUS DESIGN AWARD 2018برگزارکنندگان مسابقه لکسوس دیزاین بر این باورند که هدف نهایی دیزاین، ساخت دنیایی بهتر است، عاملی برای تغییر که ما را قادر به خلق آینده‌ای درخشان‌تر می‌کند. امسال موضوع این مسابقه «_CO» در نظر گرفته شده است که مفهوم آن را در ادامه می‌خوانید.

در زبان لاتین، «_CO» پیشوندی به معنای همکاری و مشارکت است.

این مطلب بیان‌کننده علاقه لکسوس به موضوعِ همزیستی موزونِ جامعه با طبیعت، از طریق طراحی پایدار است. «_CO» نگرشی در جهت کاوش عوامل بالقوه خودمان و محیطمان با خلق امکانات جدید است. اجازه دهید این پیشوند الهام‌بخش شما برای درک دنیایی پر از امید و امکان باشد.

تاریخ‌های مهم مسابقه لکسوس دیزاین

شروع مسابقه: ۲۴ جولای ۲۰۱۷ (۲ مرداد ۹۶)

پایان مهلت ارسال طرح‌ها: ۸ اکتبر ۲۰۱۷ (۱۶ مهر ۹۶)

جوایز مسابقه لکسوس دیزاین

  • دعوت به هفته طراحی میلان
  • کمک هزینه ساخت پروتوتایپ محصول
  • راهنمایی توسط طراحان برجسته
  • دعوت به جشن مطبوعاتی
  • اعطاء بسته جوایز مطبوعات
  • فرصت نمایش محصول در رویداد میلان
  • اعطاء گواهی‌نامه

برندگان ۴ طرح برتر، امکان ساخت پروتوتایپ محصول خود و توسعه آن زیر نظر طراحان برجسته را خواهند داشت.

برای دریافت اطلاعات کامل و نحوه ارسال آثار می‌توانید به سایت اصلی مسابقه لکسوس دیزاین ۲۰۱۸ و یا سایت designboom مراجعه کنید.

اگر به شرکت در مسابقه طراحی و یا دریافت اخبار آن علاقه‌مندید می‌توانید بخش رویدادها در سایت هزارو‌یک بوم را دنبال کنید.

 

22

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]