طراحی صنعتی طراحی محصول گرافیک گرافیک رابط کاربری

معرفی سایت‌های برتر ماه اوت ۲۰۱۷ برای طراحان

سایت howdesign هر ماه چند سایت‌ برتر که می‌توانند الهام‌بخش طراحان باشند را انتخاب و معرفی می‌کند. سایت‌های برتر ماه اوت شامل ایده‌های خاص و خلاقانه‌اند که توسط افراد مختلف با اهداف متفاوت طراحی شده‌اند که صرف نظر از موضوع آنها، می‌توانند منشأ ایده برای خلق طرح‌های دیگر و یا وب‌سایت‌های دیگر باشند. در ادامه با چند نمونه از آنها آشنا می‌شوید.

Letters and Liquor

این سایت با مدیریت متئو وین (Matthew Wyne)، حاوی مطالبی درباره تایپوگرافی نوشیدنی‌ها و تاریخچه آنها است. در این سایت، هر هفته مطلبی جدید در مورد نوشیدنی‌ها، تاریخچه آنها و تایپوگرافی به کار رفته در گرافیک آنها می‌خوانید.

Weird Box

معرفی سایت‌های برتر ماه اوت برای طراحان

این سایت شامل ویدئویی بامزه است که توسط نوح لونسون (Noah Levenson)، نوشته شده و خود او کارگردانی و برنامه‌نویسی کرده است. هنگام ورود به سایت، آدرس اینستاگرام شما پرسیده می‌شود تا عکس‌هایتان قسمتی از این داستان ‌شوند. می‌توان گفت این داستان توسط عکس‌های شما برایتان شخصی‌سازی می‌شود. البته صفحه اینستاگرامی که وارد می‌کنید نباید خصوصی باشد.

The Evolution of Trust

معرفی سایت‌های برتر ماه اوت برای طراحان

نیکی کیس (Nicky Case)، توسعه دهنده بازی‌های رایانه‌ای است. او با ساخت این بازی یک سؤال پیچیده را مطرح کرده است؛ اینکه چرا حتی در زمان صلح، دوستان صمیمی با هم دشمن می‌شوند؟ و چرا حتی در زمان جنگ، دشمنان با هم دوست می‌شوند؟ در این بازی تعاملی، با استفاده از تئوری بازی (game theory) توضیح داده می‌شود که چرا و چگونه به هم اعتماد می‌کنیم.

Stop Overfishing

معرفی سایت‌های برتر ماه اوت برای طراحان

اوشنا (Oceana)، بزرگ‌ترین موسسه بین‌المللی حفاظت از اقیانوس‌ها است. این موسسه سایتی زیبا طراحی کرده که برای کاربران خود مأموریتی جالب دارد. این سایت برای آگاهی عمومی نسبت به صید بیش از حد آبزیان و مشکلات آن برای محیط‌زیست طراحی شده است. می‌توانید با مراجعه به  این آدرس، یک ماهی به این جمع مجازی بیفزایید.

All the X-Men

معرفی سایت‌های برتر ماه اوت برای طراحان

اسکاتی مو (Scottie Mo) طراح و علاقه‌مند به کتاب‌های کمدی، دو سال وقت صرف خلق مجدد شخصیت‌های مجموعه کتاب‌های X-Men کرده است. این شخصیت‌ها در مجموع ۲۵۳۵ مورد بوده‌اند.

Change Gout

معرفی سایت‌های برتر ماه اوت برای طراحان

این سایت برای اطلاع‌رسانی در مورد بیماری نقرس ساخته شده است اما دیدن آن می‌تواند برای همه طراحان جذاب باشد. این سایت به گونه‌ای است که تمام اطلاعات لازم در مورد بیماری، مدیریت آن و افزایش آگاهی عمومی را همراه با طراحی منحصر به فرد در اختیار کاربران گذاشته است. طراحی جذاب سایت، آن را جزو سایت‌های برتر ماه اوت قرار داده است.

Truth Labs

معرفی سایت‌های برتر ماه اوت برای طراحان

گروهی از طراحان که معتقدند دنیای دیجیتال منحصر به فرد است و با وجود الگوها و محدودیت‌های آن می‌توان تجربه‌های زیبا خلق کرد. در این صفحه می‌توانید با کلیک روی شکل‌های متحرک کارهای آنها را مشاهده کنید.

UXcuses

معرفی سایت‌های برتر ماه اوت برای طراحان

این سایت صرفاً به این جهت طراحی شده که ۱۰۰ بهانه طراحان برای در رفتن از زیر کار را در قالب نوشته‌های ساده به شما نشان دهد.

Rob Mills Architects

معرفی سایت‌های برتر ماه اوت برای طراحان

سایت معماری راب میلز (Rob Mills) نه تنها به خاطر تصاویر زیبا از بناهای مجللِ طراحی شده، بلکه به دلیل حرکت‌های روان و به جا و همچنین عناصر تعاملی منحصر به فرد آن، ارزش مشاهده و بررسی دارد.

در این مطلب با سایت‌های برتر ماه اوت سال ۲۰۱۷ آشنا شدید. برای مشاهده فهرست سایت‌های دیگر، در آینده با هزارویک بوم همراه شوید.

10

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]