طراحی صنعتی طراحی محصول

اهمیت طراحی در کارآفرینی

ممکن است ظاهر همه چیز نباشد، اما جذاب و گیرا نبودن طراحی و بسته‌بندی محصول می‌تواند تاثیر منفی بر میزان موفقیت شرکت شما بگذارد. به گفته جان هابراکن (Jan Habraken) مؤسس استودیو طراحی FormNation، کارآفرینان قبل از شروع هر پروژه‌ای باید میزان اهمیت طراحی در آن کار را مدنظر قرار دهند.W3 REPORT IMAGE-w600

هابراکن همچنین کارآفرینان را تشویق می‌کند تا نظارتی همه جانبه بر نحوه ارائه و نمایش کسب‌وکارشان به مردم داشته باشند. در ادامه می‌خوانیم که چگونه طراحی می‌تواند بر مسیر موفقیت یک محصول تأثیر بگذارد.

۱. نحوه ارائه محصول نشان می‌دهد که شما چه کسی هستید

Home-Care-Pros-NW-Health-Medical-Brochure-Design-w600

لوگو، بسته‌بندی و محصول همگی پیغامی از سوی شرکت شما هستند و نحوه برداشت خریدار از شرکت را تعیین می‌کنند. برای مثال اَپل به‌طور فوق‌العاده‌ای توانست از طریق محصولاتش با خریداران خود ارتباط برقرار کند. اگر به مک‌بوک و آیپد دقت کنید، همه‌چیز طراحی شده و هماهنگ است و این مفهوم را می‌رساند که اپل ارائه دهنده سطح بالایی از کارایی و کیفیت در تولیدات است.

۲. جذابیت بصری ‌می‌تواند میزان فروش را بالا ببرد

Amorette-Box_7by5-w600

محیط و بسته‌بندی زیبا عامل‌های ثابت شده‌ای در افزایش اعتبار محصولند. یک تحقیق در دانشگاه میسوری نشان داده است که فضای انتظار رستوران‌ها بر میزان تمایل مشتریان به منتظر ماندن برای خالی شدن میز تاثیرگذار است. دیوارهای منحنی و گوشه‌دار، عناصر تزئینی و تقسیم‌بندی‌های بصری همگی میزان تحمل انتظار مشتریان را افزایش می‌دهند.

پس بهتر است به موقعیت فیزیکی شرکتتان همانند خود محصول و بازاریابی آن توجه کنید. می‌توانید از کار رقبا ایده بگیرید و یا سرمایه‌ای را برای استخدام یک کارشناس کنار بگذارید تا ظاهر کسب‌وکارتان را طراحی کند.

۳. طراحی تاثیرگذار از سردرگمی مشتریان جلوگیری می‌کند

1210467658951_Og55SDF4_l-w600

به گفته هابراکن چیزهایی که ما را در زندگی برآشفته و عصبانی می‌کنند، محصولات با طراحی بد یا ضعیفند. صاحبان کسب‌وکار باید مراقب نظرات و شکایت‌های مشتریان خود باشند.

حتی یک فونت ناخوانا یا جاگذاری اشتباه متن می‌تواند منجر به مشکلات فراوانی شود. تصحیح مواردی همچون خوانایی یک شعار، به‌سادگی عوض کردن یک فونت یا تغییر سایز آن است. ارائه اطلاعات به‌طور واضح و شفاف، کمک می‌کند تا مشتریان شما به آسانی دریابند چگونه از محصولتان استفاده کنند.

اهمیت طراحی

یکی از توانایی‌های لازم برای طراحان، بردن شخصی از نقطه الف به نقطه ب، در کمترین زمان و با کمترین تنش ممکن است. چیزی به‌سادگی دستگیره افقی در که شخص با دیدن آن ناخودآگاه متوجه می‌شود باید در را به سمت بیرون فشار دهد تا باز شود و برعکس، دستگیره عمودی که باید به سمت خود شخص کشیده شود. طراحی بیش از آنکه ظاهر کسب‌وکارتان را به نمایش بگذارد، باید خدمت‌رسان مشتریان شما باشد.

7

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]