انیمیشن سینما

معرفی انیمه نام تو (your name) – شاهکاری بی بدیل

اکثر ما انیمیشن‌های ژاپنی که به اصطلاح به آن ها انیمه گفته می‌شود را با سریال‌ها و فیلم‌های قدیمی مثل فوتبالیست‌ها می‌شناسیم. امروزه بین ما ایرانیان انیمه‌های ژاپنی به پر طرفداری انیمیشن‌های پر زرق و برق آمریکایی نیست. اما اگر یک بار انیمه‌های ژاپنی که اسم افرادی مثل هایائو میازاکی مشهور شدند را دیده باشید، داستان غنی و زیبا و بی نظیر آنها را درک می‌کنید و تا مدت‌ها آنرا در ذهن دارید. انیمه نام تو (your name) به عنوان شاهکاری از صنعت انیمه ژاپن تمام این ویژگی‌ها را دارد. داستان غنی، ساخت خوب و چیزی که برای ساعاتی زیبایی را به شما نشان می‌دهد.داستان انیمه برگرفته از رمانی به همین نام اثر ماکوتو شینکای است که مخلوطی از عشق و معجزه است. دو نوجوان دبیرستانی پس از اینکه متوجه می‌شوند یه شکل عجیب و غریبی به هم مرتبط هستند و هرکدام در رویا خود را در قالب دیگری می‌بیند، تصمیم می‌گیرند برای اولین بار یکدیگر را ملاقات کنند..

معرفی انیمه نام تو (your name)

چیزی که در نگاه اول شما را جذب می‌کند فضاسازی بی نظیر این انیمه است. رنگ‌های درخشان و ساخت شخصیت‌ها فوق العاده است طوری که شما لحظه‌ای از دیدن آن خسته نمی‌شوید.

اما مورد بعدی که از همه مهم تر است داستان و مفهوم انیمه نام تو است. برای داستان این انیمه می‌توان ساعت‌ها نوشت و خواند. زیبایی و احساسی بودن داستان باعث می‌شود که لحظه به لحظه انیمه را با شوق بیشتری نسبت به قبل دنبال کنید.

این انیمه بار دیگر شاهکار های میازاکی (Hayao Miyazaki) بزرگ را در ذهن عاشقان انیمه زنده می‌کند اما اگر جزو افراد انیمه بین هم نباشید بدون شک از دیدن این انیمه لذت خواهید برد. ساخت زیبا و داستان زیباتر همه و همه از عوامل لذت بخش بودن این انیمه است.

برای ایراد گرفتن از این انیمه خیلی خیلی باید به جزئیات ریز شد که آنها هم به قدری کوچک‌اند که اصلا به چشم نمی‌آیند، این انیمه لیاقت این همه تعریف یا بیشتر را دارد و حتما تماشای آن را در برنامه خود قرار دهید.

اگر انیمه را دیدید لطفا نظر خود را بیان کنید.

 

68

۵ دیدگاه

 • سلام
  من این انیمه رو دیدم
  خیلی خوش ساز بود
  ولی متاسفانه نفهمیدمش
  خیلی فکر کردم درباره ش
  دنبال نقدای فارسیش گشتم
  ولی واقعا نفهمیدمش !

  امیدوارم یک روز یه نقد خوب ازش بذارید که داستان رو بشکافه

 • انیمه خوش ساختیه ولی واقعا پر از ترفندهای داستانی برای معرفی فرهنگ خودشونه که موضوع داستان با اونها شکل میگیره. اما اگر بخوام نمره بدم به این کار خوش ساخت به راحتی ۱۹ میدم از ۲۰؛ که کم نیست.

نظر بدهید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]