طراحی صنعتی طراحی محصول

لابراتوار SPACE10 و تحقیقات ایکیا در مورد زندگی پایدار

پیش از این مطالب زیادی از ایکیا در هزارویک بوم خوانده‌اید. همه ما ایکیا را با بسته‌بندی‌های تخت و مبلمان قابل مونتاژ آن می‌شناسیم. چیزی که ممکن است درباره آن ندانید، لابراتوار SPACE10 و تحقیقاتی است که در آن انجام می‌شود. این لابراتوار متعلق به ایکیا است و روش‌های نوین برای بهبود زندگی پایدار در آن مورد بررسی قرار می‌گیرد.

یکی از ایده‌هایی که در لابراتوار SPACE10 در حال توسعه است، نحوه اصلاح سیستم تهیه غذا و مواد مغذی، به غیر از شیوه سنتی کشاورزی است. آلگا دام (Algae Dome) پروتوتایپ سازه‌ای چهار متری است که شیوه جدیدی از تولید مواد غذایی به وسیله آن ارائه شده است.

لابراتوار SPACE10 و تحقیقات ایکیا در مورد زندگی پایدار

این محصول توسط سه معمار با همکاری لابراتوار SPACE10 طراحی شده است. این سازه با لوله‌های مارپیچ به طول ۳۲۰ متر پوشیده شده و امکان تولید ۴۵۰ لیتر ماده‌ای مغذی را فقط در مدت سه روز فراهم می‌کند. اگرچه این ماده مغذی اشتهاآور به نظر نمی‌رسد اما دارای مقدار زیادی ویتامین، مواد معدنی و پروتئین است. مقدار پروتئین آن دو برابر گوشت، بتاکاروتن بیشتر از هویج و آهن آن بیشتر از اسفناج است.

این سازه پایدار همچنین می‌تواند به کاهش دی اکسید کربن و دیگر گازهای گلخانه‌ای کمک کند. تصور کنید که در آینده چه موادی قرار است وارد سبد غذایی بشر شود.

در ادامه تصاویر بیشتری از این سازه پایدار را مشاهده می‌کنید.

5

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]