طراحی خودرو طراحی صنعتی

تلفیق طراحی خودرو و معماری، با کانسپت رنو سیمبیوز بیشتر آشنا شوید

در شهرهای شلوغ و پر تردد که مردم بیشتر وقت خود را بعد از خانه و محل کار در ترافیک می‌گذرانند، خودروها نقش خانه دوم را دارند. رنو و فیلیپس با الهام از چنین ایده‌ای، در نمایشگاه بین‌المللی خودرو فرانکفورت کانسپت منحصر به فرد رنو سیمبیوز (SYMBIOZ) را معرفی کردند. وسیله‌ای خودران که به عنوان بخشی از خانه طراحی شده است.

کانسپت رنو سیمبیوز پیش‌بینی قابل توجهی از آینده صنعت خودروسازی است، زمانی که خودروهای الکتریکی در عین عملکرد مستقل، با خانه ادغام شده و به عنوان بخشی متصل به آن طراحی می‌شوند.

پروژه سیمبیوز با همکاری شرکت رنو و فیلیپس لایتینگ، با هدف ایجاد تعامل بین خودرو، کاربر و خانه شکل گرفته است، به نحوی که فضای کابین به جایی شبیه به اتاق نشیمن تبدیل می‌شود.

به گفته تیری بالور (Thierry Bolloré)، نایب‌رئیس گروه رنو، روش‌های استفاده از خودرو در حال تحول‌اند. در حال حاضر خودرو چیزی بیش از وسیله حمل و نقل از جایی به جای دیگر است. خودرو در حال تبدیل شدن به وسیله‌ای تعاملی و فضایی شخصی است که بین سرنشینان خودرو با وسایل، اشیا و افراد دیگر ارتباط برقرار می‌کند. با نگاه به سال ۲۰۳۰ می‌توانیم سناریوهای جدیدی را تصور کنیم. مصرف بهینه انرژی، وسایل حمل و نقل خودران و در عین حال متصل که نحوه زندگی و سفر کردن را بهبود خواهند داد.

در طراحی کانسپت رنور سیمبیوز که با تصور حمل و نقل در سال ۲۰۳۰ شکل گرفته، عناصر تکنولوژی مستقل کنونی، کنار هم جمع شده‌اند و به طور منسجم و هماهنگ کار می‌کنند.

با توجه به مسیری که تسلا، بی‌ ام و مرسدس و سایر تولیدکنندگان خودرو در آن قرار دارند و همگی در حال بررسی وضعیت خودرو بعد از دوران مصرف بنزین‌‌اند، می‌توان کاوش‌های موازی رنو در ارتباط با یکپارچه‌سازی خودرو با فضای مسکونی یا ساختمان‌های تجاری را جدی گرفت.

در ادامه تصاویر بیشتری از این ایده منحصر به فرد را مشاهده می‌کنید.

6

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]