بنا و نما معماری

بنای ساحلی زیبا، طرحی از آتلیه ماریو مارتینز / mario martins

آتلیه ماریو مارتینز (mario martins) سال ۲۰۰۰ در پرتغال تاسیس شد. از آن زمان تا کنون پروژه‌های شهری و مسکونی متعددی در این آتلیه کار شده است. در این مطلب با بنای ساحلی  casa elíptica آشنا می‌شوید که طراحی منحصر به فرد آن در آتلیه ماریو مارتینز انجام شده است.

تصاویری که از بنای casa elíptica مشاهده می‌کنید توسط فرناندو گوارا (fernando guerra) عکاسی شده است. در این تصاویر ترکیبی از روشنایی و فضای سیال ساحل با اشکال طبیعی و خطوط منحنی که در هم آمیخته شده‌اند را مشاهده می‌کنید.

رنگ قالب فضای داخلی و فضای بیرون مانند اغلب بناهای ساحلی سفید است. شکل کلی بنا فرمی هماهنگ با ساختمان کناری آن دارد تا مفهوم تعادل را برساند، مفهومی که پایه و اساس دیزاین است. این حس تعادل و آرامش در کل ساختار بنا وجود دارد.

بنای ساحلی زیبا، طرحی از آتلیه ماریو مارتینز

ساختار بیضی شکل به علاوه پنجره‌ای که درون آن قرار دارد، کنتراست زیادی در فضای ایوان به وجود آوره است؛ رابطه‌ای پویا بین فضای مثبت و منفی و همچنین سایه‌ها و روشنایی‌ها.

به اعتقاد معمار این بنا، محیط خانه باید قابلیت تجربه کردن داشته باشد، بدون اینکه متوجه شوید فضای آن از کجا آغاز می‌شود و کجا پایان می‌یابد. سیالیت و روشنایی این طرح ارگانیک بیانگر اشکال طبیعی است که با محل قرارگیری آن، یعنی ساحل دریا هماهنگی دارد.

در ادامه تصاویر بیشتری از این بنای زیبا را مشاهده می‌کنید.

8

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]