طراحی صنعتی طراحی محصول

به طراحی و حل مسائل جدید علاقه دارید؟ این ۵ توصیه برای شماست

یکی از اصلی‌ترین جنبه‌های طراحی، حل مسئله است. پیدا کردن راهکار مناسب برای رفع یک نیاز یا مشکل، می‌تواند موجب نوآوری و ابتکار شود و در نهایت علاوه بر توسعه کسب و کار، پیشرفت به وجود آورد. اگر به طراحی و حل مسائل جدید، همچنین خلق موقعیت کسب و کار علاقه دارید، این پنج توصیه را بخوانید.

از ابتکار خود برای طراحی تجربه استفاده کنید نه فقط طراحی محصول

به طراحی و حل مسائل جدید علاقه دارید؟ این ۵ توصیه برای شما است

قبل از درک کامل وضعیت به سراغ یک راه‌حل مشخص و واضح نروید. فرهنگ، محیط، همه شرایط و عوامل درگیر با مسئله را در نظر بگیرید. این نکته را به اعضای تیم خود نیز یادآوری کنید.

اکثر راه‌حل‌های مشخص در قالب محصول یا عملیات ارتباطی پدید می‌آیند اما بعضی اوقات مردم واقعاً نیاز به یک وضعیت یا خدمات جدید دارند.

طراحی تجربه یا طراحی خدمات ابزاری قوی برای تغییر رفتار هستند زیرا مخاطبان را مستقیماً درگیر هردو موضوع طراحی و اجرا می‌کنند. این روش تأثیری بلند مدت به جای می‌گذارد. در مقابل، کمپین‌ها تأثیر محدود دارند، زیرا در این شرایط مردم باید برای تغییر رفتار، از بیرون رهبری شوند.

محصولات هم می‌توانند موجب تغییر شوند اما اغلب نیازمند خدماتی هستند که آنها را مطلوب، کاربردی و در دسترس نشان دهد. پس هنگامی که برای ارتقا سطح زندگی ایده‌پردازی می‌کنید تجربه را از یاد نبرید. در زمان حاضر توجه به تجربه یکی از روش‌های موثر در طراحی و حل مسائل است.

از نوآوری برای ایجاد ارتباط بین کسب و کارها استفاده کنید نه ایجاد اختلال در آنها

به طراحی و حل مسائل جدید علاقه دارید؟ این ۵ توصیه برای شما است

در کسب و کارهای با ثبات، کارآفرینان عمداً به دنبال تکنولوژی‌های جدید می‌گردند تا در وضعیت موجود اختلال ایجاد کنند؛ و نوعی هیجان به وجود آورند. از موسیقی دیجیتال تا اپلیکیشن‌های حمل و نقل، همگی با ایجاد تغییر، گزینه‌های متنوعی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند که این امر موجب کاهش قیمت شده و در نهایت به نفع مشتری است اما در بازارهای منقطع و از هم گسیخته که در کشورهای در حال توسعه معمول است، بیشتر به ایجاد ارتباط بین کسب و کارها نیاز است نه اختلال در آنها.

کشاورزانی که هنوز زمین‌های خود را به صورت دستی آبیاری می‌کنند، به پمپ و خطوط انتقال نیاز دارند. روستاییان نیازمند سیستم ذخیره‌سازی آب تمیزند. لازمه بنا نهادن چنین بازارهایی، حضور طراح است تا برای سؤالات موجود پاسخ مناسب پیدا کند. کار طراحان خلق مدل تجاری است که انگیزه کافی برای ایجاد بازار و نگه داشتن آن در منطقه را به وجود آورد.

برای طراحی و حل مسائل تحقیق لازم است اما مناسب‌ترین روش را انتخاب کنید

به طراحی و حل مسائل جدید علاقه دارید؟ این ۵ توصیه برای شما است

برای آزمایش راه‌حل ارائه شده لازم نیست هر بار تحقیقات پرهزینه و طولانی مدت انجام دهید و در نهایت به این نتیجه برسید که اصلاحات یا تغییرات کوچک لازم است. بسته به نوع راهکار، آزمایش آن می‌تواند به صورت کمی و یا در قالب یک استارت‌آپ باشد. موضوع مهم این است که ابتدا کمی بررسی و کاوش کرده و سپس تحقیق خود را در یک جامعه آماری کوچک آغاز کنید. هیچ‌گاه از ابتدا به دنبال تحقیق طولانی مدت و پرهزینه نروید.

نمی‌توان یک شبه به راهکار مبتکرانه رسید

به طراحی و حل مسائل جدید علاقه دارید؟ این ۵ توصیه برای شما است

صحبت کردن با مردم و مشاهده و بررسی، زمان‌بر است. آنالیز اطلاعات جمع‌آوری شده و ایده‌پردازی نیاز به زمان دارد. سپس نوبت به آزمایش و توسعه ایده می‌رسد. نوآوری نباید هنگام اجرا متوقف شود. خیلی از ایده‌ها هنگام اجرا اصلاح می‌شوند و توسعه می‌یابند. با سرعت اما صحیح پیش بروید.

به سمتی بروید که یافته‌ها شما را هدایت می‌کنند

به طراحی و حل مسائل جدید علاقه دارید؟ این ۵ توصیه برای شما است

مردم بیشتر به استفاده از راهکارهای ساده و آماده گرایش دارند اما نوآوری با عدم اطمینان و امکان خطا همراه است. برای پیگیری صحیح روند طراحی، مردمی که برای آنها طراحی می‌کنید باید خواهان حل مشکل باشند. قرار است آنها راهکاری را امتحان کنند که نتیجه‌اش قابل پیش‌بینی نیست اما در نهایت با اصلاح و توسعه ایده به حل مسئله آنها می‌انجامد. با همکاری آنها می‌توانید یافته‌های دقیق‌تری به دست آورید و بر همین اساس پیش بروید.

25

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]