ابزارها عکاسی

نگاهی به پروژه‌های جدید ادوبی در مراسم MAX

ادوبی در مراسم MAX از پروژه‌های جدیدی رونمایی کرد که کار را برای ادیتورها راحت‌ می‌کند. این همایش در ۱۸-۲۰ اکتبر ۲۰۱۷ در شهر نوادای آمریکا برگزار شد. در ادامه مطلب، درباره پروژه‌های معرفی شده بیشتر بخوانید

پروژه سین‌ستیچ (Scene Stitch)

استفاده از content aware و انتخاب الگویی از تصویر

اگر با فتوشاپ آشنا باشید حتما گذرتان به ابزار Content-Aware افتاده است. Content-Aware نواحی انتخابی شما در عکس را حذف می‌کند و آن را با الگوی دیگری در تصویر جایگزین می‌کند. اما مشکل این ابزار این است که گاهی الگوی مورد استفاده براحتی قابل تشخیص است.

در Scene Stitch نتیجه خلاقانه است

در Scene Stitch نواحی انتخابی توسط هوش مصنوعی بازسازی می‌شود. این سیستم به جستجو در میان پایگاهی از انبوه تصاویر می‌پردازد و تصویری را که با تصویر شما هماهنگ است را پیدا می‌کند. شما می‌توانید از میان پیشنهادهای موجود، مورد مناسب با سلیقه‌ خود را انتخاب کنید.

پروژه کلاک (Cloak)

حذف موارد ناخواسته در فیلم هیچ‌گاه به این آسانی نبوده است

پروژه Cloak نیز عملی مانند ابزار Content-Aware را برای ویدئو انجام می‌دهد. در این سیستم پس از ایجاد ماسکی روی ناحیه انتخابی، سیستم بصورت هوشمند در هر فریم، آن ناحیه را با الگوی مناسب جایگزین می‌کند.

این ویدئو را ببینید و با عملکرد این پروژه آشنا شوید.

پروژه اسکریبلر (Scribbler)

پروژه اسکریبلر (Project Scribbler) توسط ادوبی در مراسم مکس ارائه شد

Scribbler می‌تواند بازسازی تصاویر قدیمی را با یک کلیک محقق کند

در اسکریبلر (Project Scribbler) سیستم براحتی می‌تواند تصاویر سیاه و سفید را رنگی کند. البته این تنها ویژگی این سیستم نیست و کاربر می‌تواند با اضافه کردن بافت (texture) نمایی زنده به تصاویر ببخشد.

هر سه پروژه مورد نمایش در مراسم MAX در مرحله طراحی اولیه قرار دارند و تا ورود به بخش تجاری ادوبی باید مدتی را منتظر بمانند.

12

یک دیدگاه

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]