عکاسی عکاسی با موبایل

۵ ترفند خلاقانه و ارزان برای عکاسی پرتره

عکاسی پرتره و مد یکی از سبک‌های عکاسی است که خلاقیت و مهارت عکاسی به یک اندازه حائز اهمیت است. استفاده از روش‌های ساده و خلاقانه به منظور ایجاد جلوه‌ای تازه در عکس، هر روز بیشتر از قبل در میان عکاسان شیوع پیدا کرده است. با هزار و یک بوم همراه شوید تا ۵ ترفند خلاقانه که می‌توان به کمک آنها به سوژه رنگ و شکلی تازه بحشید را مرور کنیم.

طلق رنگی

طلق یا ژل رنگی

طلق های رنگی یا ژل‌رنگی ترفند جدیدی نیست و یکی از قدیمی‌ترین روش‌ها برای ایجاد نور رنگی است. حتی در بعضی از فلش استروب‌های گران قیمت ژل‌رنگی بعنوان یک گزینه اضافه وجود دارد.

استفاده از این ترفند ساده است و ژل رنگی را در جلوی منبع نور نصب کنید. ژل‌رنگی نور ساطع شده از منبع نور (فلاش یا حتی یک چراغ‌قوه ساده) را به رنگ خود در می‌آورد.

نتیجه استفاده از ژل رنگی

sun catcher

سان کچر

سان کچر نوعی گیرنده نور است که در فروشگاه اسباب‌بازی یا وسایل تزئینی می‌توان آن را پیدا کرد. وظیفه اصلی آنها شکست نور است به گونه‌ای که به نور رنگی در فضا پخش شود.

استفاده از آنها ساده است اما به مقداری تمرین نیاز دارد. سان کچر را باید جلوی لنز نگه داشت و زاویه آن را تغییر داد تا بهترین اثر خود را نشان دهد.

نتیحه استفاده از سان کچر

عینک کالیدوسکوپ

عینک کالدوسکوپ

عینک کالدوسکوپ یا زیبابین نیز مانند سان کچر در فروشگاه اسباب‌بازی بفروش می‌رسد، اما اگر قادر به یافتن آن نبودید می‌توان نوع دیگری از آن را در فروشگاه‌های وسایل علمی پیدا کنید.

طرز استفاده از کالیدوسکوپ نیز مانند سان‌کچر است و بوکه‌های زیبایی به تصویر می‌بخشد.

نتیجه استفاده از کالیدوسکوپ

ماژیک و طلق شفاف

ماژیک هایلایت و طلق شفاف

این ترفند نمونه ساده‌تر ژل‌های رنگی است با این تفاوت که دقیقا در جلوی لنز دوربین کاربرد دارد. با کمی خلاقیت می‌توان طرح‌های متفاوتی نیز رسم کرد و جلوه‌ی تازه‌ای بوجود آورد.

نتیجه استفاده از طلق و ماژیک

پودرهای رنگی

پودر رنگی

پودرهای رنگی دقیقا روی سوژه عکس کاربرد دارند. این دقیقا همان پودری است که در جشن‌ها استفاده می‌شود. استفاده از پودر رنگی آسان است و با کندکردن سرعت شاتر می‌توان حس حرکت را نیز به عکس‌ها افزود.

نتیجه استفاده از پودر رنگی

شما چه ایده یا ترفند خلاقانه دیگری می‌شناسید؟

31

یک دیدگاه

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]