عکاسی

تنظیمات فوکوس در دوربین‌های DSLR – راهنمای مقدماتی

اکثر افراد تازه‌کار یا فیلم بردار‌ها وقتی می‌خواهند با دوربین‌های ‌DSLR یا بدون آینه کار کنند در استفاده با فوکوس دچار مشکل می‌شوند. در ادامه این مطلب می‌خواهیم در چند گام ساده با تنظیمات فوکوس در این دوربین‌ها آشنا شویم.

اکثر دوربین‌های DSLR، دارای سیستم فوکوس داخلی‌اند. لنز‌های ‌DSLR هم به خوبی با آنها هماهنگ ‌می‌شوند. اینجا از دوربین کانن ۵D مثال می‌زنیم. حال سه گام برای انجام تنظیمات فوکوس خودکار معرفی می‌کنیم:

گام اول: لنز را روی حالت AF قرار دهید

تنظیمات فوکوس خودکار

روی لنز کلیدی وجود دارد که تعیین کننده حالت فوکوس بین دستی و خودکار است. این کلید معمولا در سمت چپ و زیرین لنز قرار گرفته است. برای اینکه دوربین به صورت اتوماتیک فوکوس کند، لازم است کلید را به سمت AF بکشید.

گام دوم: فوکوس در حالت لایو (زنده)

دوربین را از حالت چشمی خارج کرده و نمایشگر آن را فعال کنید. روی هر سوژه‌ای که می‌خواهید زوم کنید. نقطه‌ مربعی شکل روی نمایشگر روی هر جا باشد، آن قسمت فوکوس می‌شود. توسط کلید‌های جهت دار که روی تنه دوربین قرار گرفته محل نقطه را تغییر دهید. با کمی فشار کلید شاتر فوکوس آغاز می‌شود.

گام سوم: استفاده از کلید AF – ON

پس از آن که روی نقطه مورد نظر زوم کردید، برای فوکوس کمی کلید AF – On را فشار دهید تا دوربین فوکوس کند. اگر میزان روشنایی و ایزو را نیز روی اتوماتیک گذاشته باشید، دوربین سریعا با محاسباتی بهترین حالت ممکن را برای شما انتخاب می‌کند.

 

11

2 دیدگاه

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]