تاریخچه عکاسی

اولین عکس‌های تاریخ عکاسی – قسمت دوم

در قسمت قبل از مجموعه عکس‌های تاریخ عکاسی ۸ عکس را معرفی کردیم. در ادامه این مطلب ۸ عکس دیگر را نیز معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

۹. اولین عکس از یک گردباد

اولین عکس‌های تاریخ عکاسی

در ۲۹ آپریل ۱۸۸۴، گردبادی به آهستگی به سمت آندرسون کانتی در حرکت بود و به یک عکاس آماتور فرصت داد تا آن را ثبت کند.

۱۰. قدیمی‌ترین عکس هوایی

اولین عکس هوایی تاریخ عکاسی

این روزها پهپادها در دسترس افراد بسیاری قرار دارند اما در سال ۱۸۶۰ – زمانی که این عکس گرفته شد – عکاسی هوایی یک گام پیشرونده محسوب می‌شد.

آنچه در این عکس دیده می‌شود شهر بوستون از اتفاع ۲۰۰۰ پایی () است و عکاس‌‌های آن جیمز والس بلک (James Wallace Black) و ساموئل آرکر کینگ بودند.

۱۱. اولین عکس زمین که از ماه گرفته شده

در ۲۳ آگوست ۱۹۶۶ یک مدارگرد ماه این عکس را از زمین ثبت کرد.

 

۱۲. قدیمی‌ترین عکس رنگی

جیمز کلرک ماکسول، فیزیکدان معروف، کسی است که اولین عکس رنگی را ثبت کرده است. در سال ۱۸۵۵، ماکسول یک روش ۳ رنگ ابداع کرد که به کمک آن توانست از یک روبان رنگارنگ این عکس را ثبت کند.

۱۳. اولین عکس رنگی از دنیای زیر آب

در سال ۱۹۲۶ یک عکاس نشنال جئوگرافی به نام چالرز مارتین و یک گیاه‌شناس به نام ویلیام لونگلی توانستند اولین عکس زیر آب رنگی را ثبت کنند. این ماهی hoghfish نام دارد و از تیره زمردماهیان است.

برای عکاسی زیر آب آنها از جعبه‌های ضد آب برای قرار گرفتن در اطراف دوربین استفده کردند.

۱۴. اولین عکس دیجیتال

اولین عکس دیجیتال زودتر از آنچه شما فکرش را می‌کنید گرفته شده است. راسل کرش، در سال ۱۹۵۷، حدود ۲۰ سال قبل از اولین دوربین دیجیتال کداک،  این عکس مربعی را ثبت کرد. این عکس درواقع یک اسکن دیجیتال از یک فیلم عکس آنالوگ است.

۱۵. اولین عکس دیجیتال از رئیس جمهور

در سال ۲۰۰۹ بود که دوربین دیجیتال برای عکاسی از رئیس جمهور آمریکا مورد استفاده قرار گرفت. عکاس رسمی پیت سوزا (Pete Souza) این پرتره از باراک اوباما را ثبت کرد. برای این منظور از یک دوربین Canon 5D Mart II استفاده شد.

۱۶. اولین عکس اینستاگرام

۱۶ جولای ۲۰۱۰، هم‌موسس شرکت اینستاگرام اولین پست خود را در این اپلیکیشن آپلود کرد. برای این منظور از اپ دیگری به نام Codename استفاده شده است که بعد از سه ماه به اینتستاگرام تغییر نام داد.

 

6

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]