بنا و نما دکوراسیون سینما معماری

الهام‌گیری از هتل بزرگ بوداپست در طراحی یک کافه در چین

استدیو بایوسل (Biasol) در ملبورن استرالیا با استفاده از مرمر و طرح‌های هندسی که از فیلم «هتل بزرگ بوداپست» (The Grand Budapest Hotel – ساخته Wes Anderson) الهام گرفته، کافه بوداپست را در شهر چنگدو (Chengdu) چین را طراحی کرده است. با وجود اینکه این کافه در شهر چنگدو در استان  سیچوآن (Sichuan) چین است، صاحبانش به منظور جذب مشتریان از میان توریست‌های این ناحیه، طراحی آن را به طراحان استرالیایی از استدویوی بیاسل (Biasel) داده است.

کافه هتل بزرگ بوداپست

الهام از فیلم هتل بزرگ بوداپست در طراحی کافه

استدیو بایوسل با مدیریت ژان پیر بیوسل، با دقت در پالت‌های رنگی زنده و نوستالژیک به کار رفته در فیلم فیلمساز آمریکایی المان‌های این کافه را شکل داده است. برای اینکه به نتیجه‌ای که در تصاویر این نوشته می‌بینید برسند، از سطوح مرمری خاکستری روشن، و رنگ‌های صورتی و سبز روشن بیشترین بهره را برده‌اند.

به گفته طراحان، این طراحی، نمایش دقیق، به یادماندنی و جادویی فضایی که در فیلم وس اندرسون خلق شده بود را هدف‌گذاری کرده است تا بتواند حداکثر اثرگذاری را بر بازدیدکنندگان بین‌المللی این کافه داشته باشد. به علاوه پرسپکتیو تک‌نقطه‌ای با هدف جلب توجه در لبه‌های طرح به اندازه نقاط تمرکزی آن، نیز مد نظر بوده است.

با توجه به نگاه متقارن اندرسون در طراحی هتل در فیلم اندرسون، طراحان بایوسل از طاق‌ها برای ایجاد قاب‌ها و قفسه‌ها هم بهره برده‌اند. در بخش میانی کافه، از پیشخوان مرمرنما، نشیمن‌گاه‌های صورتی‌رنگ و نمادهای نئون نیز به کار گرفته شده است.‌

کافه هتل بزرگ بوداپست

در جایی دیگر از کنارپله‌های زیگزاگ در راه و پله‌ نیز برای ترغیب مشتریان استفاده شده تا آنها قصد تماشای فضای کافه از بالا را نیز داشته باشند.

خصوصیت اشاره شده در مورد پله‌ها در سایر بخش‌ها نیز در جزئیات با دقت و هوشمندی به کار رفته است. از بار تا دیوارهای سایر بخش‌ها می‌توان این نماد را مشاهده کرد.

کافه هتل بزرگ بوداپست

طراحان بایوسل معتقدند که توانسته‌اند فضایی جذاب و تحریک‌کننده را درست شبیه چیزی که در فیلم اندرسون بود خلق کنند. آنها کافه بوداپست (The Budapest Café) را محیطی راحت و در عین حال غافلگیرکننده و مملو از زیبایی‌های بصری توصیف می‌کنند.

13

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]