سینما

در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر چه گذشت؟

سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در ۲۲ بهمن ۹۶ به پایان رسید و نامزدها و برندگان این دوره در بخش‌های مختلف معرفی شدند. این جشنواره حاشیه‌های بسیاری داشت. اخبار مربوط به این دوره از جشنواره فیلم فجر را می‌توانید در ادامه مطلب بخوانید.

سیمرغ بلورین بهترین جلوه‌های بصری

چهارراه استانبول – فرید ناصر فصیحی

نامزدهای بهترین جلوه‌های بصری:
۱. بمب؛ یک عاشقانه (محمد لطفعلی)
۲. به وقت شام (سیدهادی اسلامی)
۳. تنگه ابوقریب (حسن ایزدی، جواد مطوری، محمد برادران، محسن خیرآبادی)
۴. چهارراه استانبول (فرید نار فصیحی)
۵. سرو زیر آب (محمد خاکزاد)
۶. لاتاری و ماهورا (سینا قویدل)

برنده جایزه بهترین جلوه‌های ویژه میدانی

تنگه ابوقریب (محسن روزبهانی)

نامزدهای بهترین جلوه‌های ویژه میدانی:
۱. بمب؛ یک عاشقانه (عباس شوقی)
۲. به وقت شام (محسن روزبهانی)
۳. تنگه ابوقریب (محسن روزبهانی)
۴. سرو زیر آب (محسن روزبهانی)
۵. ماهورا (حمید رسولیان)

برنده جایزه بهترین چهره‌پردازی

تنگه ابوقریب (سعید ملکان)

تنگه ابوقریب

نامزدهای بهترین چهره‌پردازی:
۱. تنگه ابوقریب (سعید ملکان)
۲. چهارراه استانبول (عباس عباسی)
۳. دارکوب (فاطمه کمالی، زهرا کمالی)
۴. شعله‌ور (مهرداد میرکیانی)
۵. کامیون (بابک اسکندری)

برنده جایزه بهترین طراحی لباس

بمب؛ یک عاشقانه (سارا خالدی‌زاده)

بمب؛ یک عاشقانه

بمب

نامزدهای بهترین طراحی لباس:
۱. بمب؛ یک عاشقانه (سارا خالدی‌زاده)
۲. خجالت نکش (رعنا امینی)
۳. سوء تفاهم (سارا سمیعی)
۴. شعله‌ور (سوسن نوروزی)
۵. مغزهای کوچک زنگ‌زده (مارال جیرانی)

برنده جایزه بهترین طراحی صحنه

سرو زیر آب (عباس بلوندی)

سرو زیر آب

نامزدهای بهترین طراحی صحنه:
۱. بمب؛ یک عاشقانه (محسن شاه‌ابراهیمی)
۲. تنگه ابوقریب (محمدرضا شجاعی)
۳. دارکوب (آیدین ظریف)
۴. سرو زیر آب (عباس بلوندی)
۵. سوء تفاهم (کیوان مقدم)

برنده جایزه بهترین صدابردار

تنگه ابوقریب (رشید دانشمند)

نامزدهای بهترین صدابردار:
۱. بمب؛ یک عاشقانه (ایرج شهزادی)
۲. به وقت شام (طاهر پیشوایی)
۳. تنگه ابوقریب (رشید دانشمند)
۴. سوء تفاهم (مهران ملکوتی)
۵. مغزهای کوچک زنگ‌زده (مهران ملکوتی)

برنده جایزه بهترین صداگذار

به علیرضا علیویان برای فیلم‌های به وقت شام و  مغزهای کوچک زنگ‌زده

 

نامزدهای بهترین صداگذار:
۱. امپراطور جهنم (بهمن بنی‌اردلان)
۲. به وقت شام (علیرضا علویان)
۳. تنگه ابوقریب (امیرحسین قاسمی)
۴. شعله‌ور (امین شریفی، بابک شکیبا)
۵. مغزهای کوچک زنگ‌زده (علیرضا علویان)

برنده جایزه بهترین موسیقی متن

به وقت شام (کارن همایونفر)

نامزدهای بهترین موسیقی متن:
۱. به وقت شام (کارن همایونفر)
۲. بمب؛ یک عاشقانه (النی کاریندرو)
۳. تنگه ابوقریب (حامد ثابت)
۴. دارکوب (بهزاد عبدی)
۵. شعله‌ور (سهراب پورناظری)
۶. عرق سرد (کارن همایونفر)

برنده جایزه بهترین تدوین

عرق سرد (بهرام دهقانی، محمد نجاریان)

عرق سرد

نامزدهای بهترین تدوین:
۱. به وقت شام (مهرداد خوشبخت)
۲. دارکوب (فرامرز هوتهم)
۳. عرق سرد (بهرام دهقانی، محمد نجاریان)
۴. کامیون (مصطفی خرقه‌پوش)
۵. مغزهای کوچک زنگ‌زده (مهدی سعدی و هومن سیدی)

برنده بهترین فیلمبرداری

سرو زیر آب (علیرضا زرین‌دست)

نامزدهای بهترین فیلمبرداری:
۱. بمب؛ یک عاشقانه (محمود کلاری)
۲. تنگه ابوقریب (حمید خضوعی ابیانه)
۳. سرو زیر آب (علیرضا زرین‌دست)
۴. عرق سرد (فرشاد محمدی)
۵. مغزهای کوچک‌ زنگ‌زده (پیمان شادمانفر)

برنده جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

جمشید هاشم‌پور برای فیلم دارکوب

نامزدهای بهترین نقش مکمل مرد:
۱. پژمان جمشیدی برای فیلم سوء تفاهم
۲. جمشید هاشم‌پور برای فیلم دارکوب
۳. سیامک انصاری برای فیلم بمب
۴. فرهاد اصلانی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ‌زده
۵. مسعود کرامتی برای فیلم چهارراه استانبول
۶. نوید پورفرج برای فیلم مغزهای کوچک‌ زنگ‌زده

برنده جایزه بهترین نقش مکمل زن

سحر دولتشاهی برای فیلم‌های عرق سرد، چهارراه استانبول

سحر دولتشاهی در عرق سرد

نامزدهای بهترین نقش مکمل زن:
۱. سحر دولتشاهی برای فیلم‌های عرق سرد، چهارراه استانبول
۲. لیلی رشیدی برای فیلم عرق سرد
۳. نگار عابدی برای فیلم دارکوب
۴. هدی زین‌العابدین برای فیلم‌ عرق سرد

برنده جایزه بهترین نقش اول مرد

امیر جدیدی برای فیلم‌های تنگه ابوقریب، عرق سرد

امیر جدیدی در تنگه ابوقریب

دیپلم افتخار به امین حیایی برای فیلم شعله‌ور

امین حیایی در تنگه ابوقریب

نامزدهای بهترین نقش اول مرد:
۱. امیر جدیدی برای فیلم‌های تنگه ابوقریب، عرق سرد
۲. امین حیایی برای فیلم شعله‌ور
۳. بابک حمیدیان برای فیلم سرو زیر آب
۴. رضا عطاران برای فیلم مصادره
۵. سعید آقاخانی برای فیلم کامیون
۶. نوید محمدزاده برای فیلم مغزهای کوچک زنگ‌زده

برنده جایزه بهترین نقش اول زن

سارا بهرامی برای فیلم دارکوب

نامزدهای بهترین نقش اول زن:
۱. باران کوثری برای فیلم عرق سرد
۲. سارا بهرامی برای فیلم دارکوب
۳. شبنم مقدمی برای فیلم خجالت نکش
۴. ماهور الوند برای فیلم چهارراه استانبول
۵. مهناز افشار برای فیلم دارکوب
۶. هانیه توسلی برای فیلم سوء تفاهم

برنده جایزه بهترین فیلمنامه

کامیون (کامبوزیا پرتوی)

کامبوزیا پرتوی – بهترین فیلمنامه

مغزهای کوچک زنگ‌زده (هومن سیدی)

هومن سیدی – بهترین فیلمنامه 

نامزدهای بهترین فیلمنامه:
۱. بمب؛ یک عاشقانه (پیمان معادی)
۲. سرو زیر آب (محمدعلی باشه آهنگر، حامد باشه آهنگر)
۳. شعله‌ور (هادی مقدم‌دوست، حمید نعمت‌اله)
۴. کامیون (کامبوزیا پرتوی)
۵. مغزهای کوچک زنگ‌زده (هومن سیدی)

برنده جایزه بهترین کارگردانی

به وقت شام (ابراهیم حاتمی‌کیا)

تنگه ابوقریب (بهرام توکلی)

نامزدهای بهترین کارگردانی:
۱. به وقت شام (ابراهیم حاتمی‌کیا)
۲. تنگه ابوقریب (بهرام توکلی)
۳. دارکوب (بهروز شعیبی)
۴. سرو زیر آب (محمدعلی باشه آهنگر)
۵. کامیون (کامبوزیا پرتوی)
۶. مغزهای کوچک زنگ‌زده (هومن سیدی)

برنده جایزه بهترین فیلم

تنگه ابوقریب به تهیه‌کنندگی (سعید ملکان)

نامزدهای بهترین فیلم:
۱. بمب؛ یک عاشقانه به تهیه‌کنندگی (پیمان معادی و احسان رسول‌اف)
۲. به وقت شام به تهیه‌کنندگی (محمد خزاعی)
۳. تنگه ابوقریب به تهیه‌کنندگی (سعید ملکان)
۴. دارکوب به تهیه‌کنندگی (سیدمحمود رضوی)
۵. سرو زیر آب به تهیه‌کنندگی (سیدحامد حسینی)
۶. کامیون به تهیه‌کنندگی (کامبوزیا پرتوی)
۷. مغزهای کوچک زنگ‌زده به تهیه‌کنندگی (سعید سعدی)

بهترین فیلم از نگاه تماشاگران: مغزهای کوچک زنگ زده

بهترین فیلم از نگاه ملی: سرو زیر آب

4

نظر بدهید

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]