طراحی جواهرات طراحی خودرو طراحی صنعتی طراحی محصول گرافیک هنرهای تجسمی

آیا لازم است لوگوی شخصی خود را طراحی کنیم؟

شما یک طراح هستید، پس علاوه بر پورتفولیو، هر چیزی که طراحی می‌کنید نمونه‌ای از کارتان است. زمانی که مخاطب‌ها به وب‌سایت یا پورتفولیوی آنلاین‌ شما مراجعه می‌کنند تا طرح‌هایتان را ببینند، با مشاهده لوگو، متوجه می‌شوند که هنرمند خلاقی هستید. ضمن اینکه داشتن لوگو می‌تواند نشان دهنده حرفه‌ای بودن طراح باشد. پس چرا لوگوی شخصی خود را نداشته باشید؟

آیا لازم است لوگوی شخصی خود را طراحی کنیم؟

وقتی که طراحی لوگوی شخصی به یک مشکل تبدیل می‌شود!

موارد گفته شده دلیل خوبی برای داشتن لوگوی شخصی است. مگر اینکه شما هم از آن دسته طراحانی باشید که به نظر می‌آید هیچ‌گاه طراحی لوگو یا وب‌سایت شخصی‌شان به پایان نمی‌رسد. مدام روی آن کار می‌کنید و نواقصش را برطرف می‌کنید اما هنوز هم راضی نیستید. هیچ‌وقت احساس نمی‌کنید که طراحی آن تمام شده و آماده است. آیا با این مسئله مواجه شده‌اید؟

حقیقت این است که پروژه‌های شخصی شما همیشه باز می‌مانند و می‌توانید آنها را ارتقا دهید، قرار نیست همه چیز یکجا تمام شود و پرونده‌اش را بسته و کنار بگذارید. می‌دانید که وب‌سایت‌ها همیشه امکان به روزرسانی دارند، یعنی هیچ‌گاه روند توسعه آنها تمام نمی‌شود، فقط می‌توان گفت در حال حاضر به اندازه کافی خوب‌اند. بقیه موارد هم به همین شکل می‌توانند به روزرسانی شوند.

ممکن است پروژه دیگران را خیلی راحت‌تر از پروژه‌های شخصی‌تان انجام ‌دهید یا مراحلی که برای کار مشتریان طی می‌کنید را نتوانید برای خود انجام دهید. این یک پارادوکس برای طراحان است. احتمالاً سؤالتان این است که در این مواقع چا کار می‌شود کرد؟

هنگام طراحی لوگو شخصی نکات زیر را به یاد داشته باشید

آیا لازم است لوگوی شخصی خود را طراحی کنیم؟

در این وضعیت دو عامل ممکن است موجب نارضایتی و تغییر مداوم لوگو شود:

۱. نزدیک بودن مداوم شما به پروژه و دسترسیِ بدون واسطه به آن
۲. ایده‌آل گرایی

این دو عامل کنار هم می‌توانند بسیار مخرب باشند اما قرار نیست در این دو تله گیر کنید. با استفاده از روش‌های زیر هرچه زودتر لوگوی شخصی خودتان را طراحی کنید.

  • پروژه را به پایان برسانید. تمامش کنید حتی اگر هنوز ایده‌آل شما نیست. در آینده می‌توانید نسخه‌های بعدی آن را طراحی کنید و نواقص احتمالی را برطرف سازید.
  • شاید لازم باشد از طراح دیگری بخواهید که لوگو یا وب‌سایت شخصی را برایتان طراحی کند. ممکن است این کار تقلب به نظر برسد! اما این‌طور نیست، خیلی از متخصصان برای انجام کار خود به همکارانشان مراجعه می‌کنند، مانند پزشکان، وکلا یا روانشناسان. مخصوصاً اگر باعث شود کارتان بهتر و زودتر انجام شود. لوگوی طراحی شده توسط دیگران بهتر از نداشتن آن است.
  • پروژه شخصیتان را با دوستی که در موقعیت شما قرار دارد معاوضه کنید. این مورد می‌تواند بهترین گزینه باشد. دوست یا یکی از طراحانی که می‌شناسید و از سبک کار او راضی هستید را انتخاب کنید، اگر او هم در وضعیت مشابه شما قرار دارد پیشنهاد دهید که به ازای طراحی لوگوی شخصی شما برایش لوگو طراحی کنید.

از هر روشی که فکر می‌کنید مناسب‌تر است استفاده کنید، فقط این کار را سریع‌تر انجام دهید. لوگوی خودتان را داشته باشید و نتایج آن را ببینید.

54

یک دیدگاه

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]