بنا و نما عکاسی معماری

معماری بنیاد لویی ویتون اثر فرانک گری

ساختمان بنیاد لویی ویتون (Fondation Louis Vuitton) یکی از مکان‌هایی است که چشم‌انداز فرهنگی پاریس را به نمایش می‌گذارند. از سال ۲۰۱۴ تا به حال، این بنا در حاشیه‌ی پارک بولونی و پارک هم‌هوایی خودنمایی می‌کند. فرانک گری، معمار این ساختمان در ساخت بنیاد لویی ویتون نقش اساسی داشته است.

فرانک گری معماری هندسی پیچیده‌ای را هم در داخل و هم در خارج تصور کرد؛ مصالح در کنار یکدیگر قرار گرفته تا مجموعه‌ی منحصر به فردی را به وجود آورند. ساختمان مانند یک کشتی با دوازده بادبان که از ۳۶۰۰ صفحه شیشه‌ای ساخته شده به نظر می‌رسد، و انگار که مجموعه روی یک کوه یخ البته از جنس بتن، جای گرفته. این مکان در طی سال‌ها به مکانی جذاب برای عکاسی معماری تبدیل شده.

بنیاد لویی ویتون منبع بی پایانی از الهام است که باعث می‌شود علاقه‌مندان به طراحی به دردسر بیفتند. پلکان مارپیچی هندسی، به شکیبایی و ذکاوت نیاز دارد تا زاویه مناسب، موقعیت مناسب، یا جزییات کم پیدا شود و در عکس تفاوت ایجاد ‌کند. بسته به نگاه متفاوتی که هر فرد به ساختمان دارد، می‌تواند نگارنده عکس‌های منحصر به فردی باشد.

پیش از این نیز، بنیاد لویی ویتون مسابقه‌ی عکس در اینستاگرام بر پا کرده و از عکاسان برای یافتن بهترین زاویه، دعوت به عمل آورده بود.
در ادامه تصاویر بیشتری از این ساختمان مشاهده می‌کنید:

16

2 دیدگاه

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]