تاریخچه نقاشی

۱۲ هنرمند برتر هنر‌های تجسمی – بخش دوم

اگر از مورخان هنری بپرسید که برترین هنرمندان هنر‌های تجسمی چه کسانی هستند، هنرمندان متفاوتی را نام خواهند برد. البته معیارهای مختلفی برای سنجیدن اینکه از چه کسانی می‌توان به عنوان برترین هنرمندان تاریخ نام برد، وجود دارد. به هر حال در بخش اول این مقاله شش هنرمند برتر هنرهای تجسمی را معرفی کردیم. در این بخش با هنرمندان باقیمانده از این لیست آشنا شوید.

متاسفانه، دنیای هنر به طور تاریخی تحت سلطه مردان قرار گرفته و به هنرمندان زن، با وجود مشارکت گسترده آنها، به ندرت اشاره شده است. مهم است که هنرمندان زن نیز به عنوان بخشی از این فهرست شناخته شوند. آثار بسیاری از این زنان دارای کیفیت بالایی است و حتی برخی از آنها با وجود موانع بزرگ اجتماعی، در زمان خود به موفقیت دست یافتند.

۷. آگوست رودن (۱۹۱۷-۱۸۴۰)

رودن  یک مجسمه‌ساز کارکشته و ماهر بود. او جانشین خوبی برای اشخاص بزرگ مانند میکل آنژ به حساب می‌آمد. رودن از نظر بیشتر مردم بهترین مجسمه‌ساز دوران مدرن است. موفقیت‌های او به واسطه توانایی او در شکل دادن سنگ و سفال است. رودن در طول زندگی خود، با همکاری تعدادی از مجسمه‌سازان و کار در پروژه‌های متعدد امرار معاش می‌کرد.

۸. یان وان آیک (۱۴۴۱-۱۳۹۰)

او یکی از مشهورترین و بهترین هنرمندان در دوره رنسانس اروپای شمالی بود و امروزه بسیاری از آثار او در تیراژ بالا کپی می‌شوند.

یان وان آیک، به غیر از کار در دادگاه، نقاشی‌های متعددی را برای مشتری‌های خصوصی خود خلق کرده است. موضوع عجیب و ویژه درباره او این بود که او تنها نقاش در این دوره زمانی بود که تقاشی‌هایش را امضا می‌کرد.

۹. دوناتلو (۱۴۶۶-۱۳۸۶)

دوناتلو به عنوان بهترین مجسمه‌ساز سده پانزدهم شناخته می‌شود. وی بی‌تردید یکی از بهترین هنرمندان عصر خود بود. او در کار با چوب، سنگ و سفال مهارت بسیار داشت.

۱۰. پیتر پل روبنز (۱۶۴۰-۱۵۷۱)

پیتر روبنز با نفوذترین و موثرترین شخص علیه اصلاحات بی‌نظم و قاعده هنر بود. گرایش اصلی او در هنر نقاشی بود؛ وی تقریبا در تمام سبک‌های نقاشی تولید اثر کرده است. وی بسیار مستعد و متنوع بود و کارتون، تصاویر کتاب و همچنین مجسمه و طراحی‌هایی برای فلز کاری نیز خلق کرده است.

۱۱. الیزابت لوئیس وگئه لو برون (۱۸۴۲-۱۷۵۵)

الیزابت لو برون یکی از سرشناس‌ترین نقاشان قرن هجده فرانسه و مشهورترین هنرمند زن در کل اروپا بود. الیزابت با تکیه بر استعداد و پشتکارش توانست در یکی از آشفته‌ترین دوران فرانسه به موفقیت برسد و یکی از نقاشان محبوب ملکه ماری آنتوینت تبدیل شود. او بیش از ۲۰ پرتره از ماری آنتوینت در کنار پرتره‌هایی از دیگر اشراف، بازیگران و نویسنده‌ها و به ویژه زنان نقاشی کرد. او در ۱۰ دانشگاه از ۱۰ شهر مختلف پذیرفته شد. وی بیش از ۹۰۰ نقاشی، شامل ۶۰۰ پرتره و ۲۰۰ منظره در طول عمرش خلق کرد.

۱۲. جورجیا اوکیف (۱۸۸۷-۱۹۸۶)

جورجیا اوکیف

جیورجیا اوکیف یکی از مهم‌ترین و موفق‌ترین هنرمندان قرن بیست بود. او یکی از اولین هنرمندان آمریکایی بود که آبستره را پذیرفت و تبدیل به یکی از رهبران جنبش مدرن آمریکا شد. هنر او منحصر و ابتکاری است. شهرت او به واسطه نقاشی‌های ابستره بزرگ از گل‌ها، آسمان خراش‌های درهم نیویورک و مناظر جنوب غربی است.

11

یک دیدگاه

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]