نقاشی هنر و جامعه هنرهای تجسمی

اصطلاح «کلونی هنری» و «گفتگوی هنری» در نقاشی

همواره ممکن است با اصطلاحاتی در دنیای هنر مواجه شوید که در کتاب‌ها و مقاله‌های هنری کمتر با آنها برخورد کرده‌اید. در هزارویک بوم با مجموعه‌ای از اصطلاح‌های نقاشی آشنا می‌شوید که که کمتر مرسوم هستند و ممکن است تنها در متون تخصصی یا موزه‌های هنر با آنها برخورد می‌کنید.

در ادامه مجموعه مطالب اصطلاح‌های نقاشی در هزارویک بوم به توضیح مختصری در خصوص دو اصطلاح «کلونی هنری» و «گفتگوی هنری» و تفاوت‌های آنها می‌پردازیم.

کلونی هنری (Art Colony)

Art Colony محلی است که هنرمندان به آنجا دعوت می‌شوند، یا تصمیم می‌گیرند که برای مدتی معین با هم یا کنار هم روی هنرشان، زمینه هنری، ایده‌ها و بطور کلی پیشرفتهای آتی آن تمرکز کنند. یک کلونی هنری امکان رها شدن از نظم و ترتیب روزمره زندگی را به هنرمند می‌دهد و تا بدون دغدغه نسبت به امور روزانه، فرصتی برای رهاسازی هنرش را پیدا کند.

بنابراین Art Colony برای هر هنرمندی در هر زمینه، به مثابه موهبتی است که می‌تواند با بهره بردن از آن، آزادانه و بدون مانع و نگرانیهای زندگی روزمره، به پیشبرد و دنبال کردن شور و علاقه‌اش به کار هنری بپردازد.

«Res Artis» در آمستردام و «اتحادیه جامع هنرمندان» در رودآیلند، از برجسته‌ترین مجموعه‌های ارایه خدمات Art Colony در دنیا هستند.

گفتگوی هنری (Art Commune)

گفتگوی هنری شبیه کلونی هنری است؛ با این تفاوت که در کلونی‌های هنری به هنرمندان خاصی که در رشته هنری خاص فعالیت می‌کنند فضایی جهت فعالیت تعلق می‌گیرد، ولی در گفتگوی هنری، آزادی اعضا داشته و اجتماعی مختلط از هنرمندان، کلکسیون‌دارها، و حتی علاقمندان به هنر، می‌توانند به آن بپیوندند.

هر دوی این این فضاها غیر از امکانات اقامتی به مدعوین یا علاقمندان در محیطی بزرگ فرصت کافی برای تبادل نظر و کار روی هنرشان را می‌دهند.

•••

با ما همراه باشید و مفهوم اصطلاح‌های خاص و تخصصی نقاشی را در سایت هزارویک‌بوم دنبال کنید.

بیشتر بخوانید:


4

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]