دکوراسیون معماری

ترندهای طراحی داخلی اسکاندیناوی – بخش اول

طراحی داخلی به سبک کشورهای منطقه اسکاندیناوی ذائقه‌ای خاص دارد که مینیمالیسم در آن نقشی اساسی بازی می‌کند. این مدل طراحی از اوایل قرن ۲۰ میلادی رواج پیدا کرده و از آن زمان در بسیاری نقاط دنیا طرفداران خود را داشته است.

در این مطلب به ۱۰ ترند طراحی داخلی اسکاندیناوی پرداخته شده که در هر یک، المان‌هایی که در این طراحی مد نظر است، به شما معرفی شده است.

استفاده از رگال‌ها، جاکفشی‌ها و قفسه‌ها به عنوان دکور

با توجه به اصل کاربردپذیری در طراحی داخلی اسکاندیناویایی، استفاده از قفسه‌ها و رگال‌های لباس به عنوان بخشی از دکور اتاق می‌تواند جذابیت و کاربری را به نحوی پسندیده تلفیق کند. توجه به انتخاب متریال مورد نظر به این منظور اهمیت خاصی دارد و به هنگام خرید لازم است هماهنگی با سایر وسایل خانه و اتاق مد نظر قرار گیرد.

این چهارپایه که نقش جاکفشی را هم بازی می‌کند می‌تواند به عنوان یک وسیله کاربردی کوچک نقش یک نقطه تمرکزی جذاب و مینیمال را در ورودی خانه بازی کند.

استفاده از منسوجات با بافت گرم و لطیف

پتوهای سبک و نرمی از جنس نخ و پشم می‌توانند به عنوان یک افزونهٔ کاربردی به فضا حس دنج‌بودن بیشتری هم بدهند. هنگام خرید تا حد ممکن رنگ‌های خنثی مانند درجه‌های مختلف خاکستری، یا رنگ‌هایی مثل رنگ زغالی، کرم، یاسی و رنگ‌هایی با تُن‌های مشابه را برگزینید.

گلدان‌های بزرگ

در طراحی اسکاندیناوی تعداد خیلی زیادی رنگ به چشم نمی‌آید و تمرکز بر روی روشنایی و مینیمال کردن بیشتر است. در چهارچوب این مفهوم، گیاه می‌تواند نقش ویژه‌ای بازی کند.

قرار دادن یک گلدان بزرگ در گوشه‌ای از اتاق می‌توان تم طبیعی جذابی به فضا ببخشد و با توجه به عدم استفاده بیش از حد از گیاهان فضای ساده و مینیمال هم به یک گلخانه بدل نشده است.

•••

در سایر بخش‌های مرتبط با این مقاله به دیگر ترندهای مرتبط با المان‌های طراحی داخلی اسکاندیناوی اشاره شده است.

3

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]