دکوراسیون معماری

چگونه فضایی دنج در اتاق نشیمن ایجاد کنیم؟

ایجاد فضایی دنج و راحت در اتاق نشیمن اهمیت دارد. اما چگونه باید چنین فضایی را با اجتناب از شلوغی ایجاد کرد؟ چگونه می‌توان محیطی جذاب، راحت و در عین حال خلوت یا نه‌چندان شلوغ برای این بخش از خانه ایجاد کرد؟ در ادامه ویدئویی مرتبط را به همراه توضیحات گفته شده در آن مشاهده کنید.

در ویدئوی فوق، آقای Shane Inman مدیر و طراح در کمپانی Inman در این رابطه توضیحاتی به شرح زیر می‌دهد:

«در هنگام طراحی فضای داخلی خانه، اولین چیزی که باید در مورد آن تصمیم بگیرید این است که چگونه از فضای خانه استفاده و چه حسی را در آن فضا ایجاد کنید.
اغلب مشتریان من فضایی دنج می‌خواهند. من از آنها سوال می‌کنم: «فضای دنج چه تعریفی برای شما دارد؟».
یکی از بهترین و سریع‌ترین راه‌ها برای ساختن چنین محیطی، استفاده از کوسن‌های زیاد و هماهنگ با مبلمان است. این مساله مهم است، چرا که در این صورت، بخش مربوطه در خانه، با ترکیبی از پارچه و کوسن‌های زیاد و هماهنگ، جذابیت زیادی خواهد داشت. چه بهتر که تکیه دادن نیز در نظر گرفته شود و بتوان فکری برای راحتی سر و گردن به هنگام تماشای تلویزیون کرد.
به هنگام انتخاب مبلمان و میز هم باید در نظر گرفت که این انتخاب برای چه محیطی انجام می‌شود و بر همین اساس کاناپه‌هایی راحت را برگزید. میز باید فاصله‌ای ۳۰ تا ۴۰ سانتی‌متری با مبل‌ها داشته باشد تا بتوانید پای خود را روی آن بگذارید. بهتر است کاناپه‌های L شکل را برای این بخش انتخاب کنید تا بتوانید فضا را بهتر ایجاد کرده و فاصله میز با همه مبل‌ها را به یک اندازه تنظیم کنید.
دنج بودن به معنی ایجاد فضایی راحت برای غذا خوردن و تماشای همزمان تلویزیون هم هست؛ با در نظر گرفتن میز عسلی و اضافه کردن آنها در زمان نیاز، این مساله نیز حل خواهد شد.
نورپردازی مناسب، مهمترین فاکتور برای ایجاد فضایی دنج و راحت است. در شب‌ها یا وقتی پنجره‌ها پوشانده شده‌اند، کار نور، خلق احساس راحتی در اتاق است. در کنار توجه به زاویه و میزان نور، بد نیست اضافه کردن آباژور و نورهای متنوع را در گوشه و کنار مبلمان در نظر داشته باشید. همچنین استفاده از دیمر و یا کلیدهای سه حالته که نور کم، معمولی و زیاد را مهیا کنند نیز توصیه می‌شود.»

6

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]