طراحی خودرو طراحی صنعتی طراحی محصول

دوچرخه الکتریکی Gocycle، برنده بخش طراحی محصول مسابقات Red Dot

نسل دوم دوچرخه الکتریکی Gocycle که به عنوان یکی از برندگان بخش طراحی محصول مسابقات Red Dot سال ۲۰۱۵ معرفی شده است توسط ریچارد ترپ (Richard Thorpe) مهندس سابق خودروهای شرکت مک‌لارن (Mclaren) طراحی و توسعه‌ یافته و به همین جهت به‌ شدت تحت تأثیر اصول مهندسی خودرو قرار دارد.

به گفته ریچارد ترپ، «نتیجه کار شما به‌عنوان یک طراح، توسط ساختار (DNA) محصولتان تعریف می‌شود. وجه تمایز Gocycle تفکر سخت‌گیرانه برای انتخاب مواد، روند تولید و ترکیب اجزا آن بوده است، به نحوی که تناسب در تمام قسمت‌ها رعایت شده و با هماهنگی کامل کار می‌کند.  چنین چیزی در اتومبیل‌ها بیشتر از دوچرخه‌ها دیده می‌شود.

Gocycle_G2_09_gallery-w600

تروپ این‌طور ادامه می‌دهد: «انتخاب مواد و روند تولید موقعیت‌های زیادی برای یافتن راه‌حل‌های خلاقانه پیش روی طراحان قرار می‌دهد. فرم سیال دوچرخه نتیجه کار با مواد مختلف همچون آلیاژ سبک و غیرمتعارف منیزیم بوده است. همچنین استفاده از قالب‌گیری تزریقی فلز برای ساخت بدنه و بهره‌گیری از خطوط نرمی که به طور طبیعی به چرخ‌ها شکل می‌دهند. هنگامی که وزن متعادل باشد نیرو متعادل است، در‌نتیجه طرح از نظر پرسپکتیو بصری پویایی و مرکزیت می‌یابد.»

Gocycle_G2_05-w600

مدل سبک‌تر Gocycle قابلیت جمع شدن دارد و برای جایگیری در فضای کم مانند اتومبیل یا قایق، طرحی ایده آل محسوب می‌شود. طرح ساده شاسی و چرخ‌هایی که به سهولت از جا درآمده و تعویض می‌شوند تمیز کردن دوچرخه را سریع و آسان می‌کند.

Gocycle_G2_06-w600

هنگام استفاده از دوچرخه، یک موتور کوچک چرخ جلو را به حرکت درآورده و پدال‌ها نیروی چرخ عقب را تأمین می‌کنند، در اینجا تعویض خودکار اهرم‌ها اجازه نمی‌دهد که با دنده اشتباه حرکت کنید. طرح زین قابل تنظیم این دوچرخه نیز از صندلی اتومبیل الهام گرفته شده تا قابلیت تطبیق با شرایط فیزیکی همه افراد را داشته باشد.

در ادامه دو ویدئویی که برای معرفی این محصول ساخته شده است را می‌بینیم.

4

یک دیدگاه

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]